Jaguar wznawia produkcję E-Type!

Klasyk wkrótce powróci na drogi z silnikiem elektrycznym pod maską.

Klasyk wkrótce powróci na drogi z silnikiem elektrycznym pod maską.

Jaguar Classic przywróci do oferty swój wyjątkowy model – E-Type. Kultowy samochód powróci jako elektryczny model, bazujący na koncepcyjnym E-Type Zero.

W kwestii wyglądu, samochód niczym nie różni się od oryginału. Jedyną faktyczną zmianą jest wprowadzenie świateł dziennych w technologii LED. W środku natomiast pojawił się wyświetlacz zamiast zegarów, a opcjonalnie można zainstalować wielki wyświetlacz w konsoli centralnej. Auto nie posiada też gałki zmiany biegów, a zamiast niej jest przycisk do wyboru kierunku jazdy.

Jeśli podzespoły nie ulegną zmianie względem modelu koncepcyjnego, elektryczny E-Type będzie posiadał baterię 40 kWh, która pozwoli na przejechanie na jednym ładowaniu 274 kilometrów, a sprint od 0 do 100 km/h zajmie tylko 5,5 sekundy, co jest wynikiem lepszym niż oryginalny model z silnikiem V12 (o 0,9 s).

Co ciekawe, montaż elektrycznej jednostki napędowej oraz zestawu baterii w żaden sposób nie ingeruje w oryginalne nadwozie. To oznacza, że w teorii będzie możliwe zamontowanie benzynowej jednostki napędowej przez właściciela.

Produkcja elektrycznego Jaguara E-Type ma rozpocząć się latem 2020 roku.

Jaguar E-Type Zero Concept

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz