Niespodziewana premiera na stoisku Ferrari – oto 488 Pista Spider

Ferrari zaskoczyło wszystkich w Pebble Beach i zaprezentowało swój najnowszy model bez dachu - 488 Pista Spider.

Ferrari zaskoczyło wszystkich w Pebble Beach i zaprezentowało swój najnowszy model bez dachu – 488 Pista Spider.

Ferrari świętuje stworzenie swojego 50. modelu ze składanym dachem. Oprócz możliwości słuchania niesamowitego dźwięku silnika, 488 Pista Spider jest znacznie ładniejszym samochodem z uwagi na przetłoczenia za tylnymi siedzeniami.

Brak stałego dachu zwiększył masę pojazdu o 91 kg do 1377 kg, jednakże Ferrari postarało się aby zminimalizować różnicę względem Coupe. Auto możemy wyposażyć w 20-calowe felgi wykonane z włókna węgłowego, które są o ok. 20% lżejsze niż aluminiowe.

Podobnie jak wersja Coupe, pod maską pracuje najmocniejsze V8 jakiekolwiek wyprodukowało Ferrari. 3,9-litrowy potwór generuje 720 KM mocy oraz 770 Nm momentu obrotowego.

Jeśli chodzi o osiągi, to Spider rozpędza się od 0 do 100 km/h w tym samym czasie co Coupe, czyli w 2,85 s. Jednakże jest wolniejszy w sprincie do 200 km/h o 0,4 s, gdyż potrzebuje „aż” 8 sekund. Prędkość maksymalna wynosi „ponad 340 km/h” podobnie jak w Coupe.

Cennik 488 Pista Spider nie został ujawniony, gdyż podobnie jak Coupe, modelu nie będzie można tak po prostu kupić. Aby móc złożyć zamówienie na Ferrari 488 Pista należy być zakwalifikowanym jako klient wyścigowy i posiadać przynajmniej jeden samochód wyścigowy marki Ferrari.

Nie mamy również informacji, czy samochód wejdzie do seryjnej produkcji, czy będzie limitowany jak porównywalne modele w przeszłości.

Ferrari 488 Pista Spider

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz