Lexus RC przeszedł wyczekiwany facelifting

Najmniejsze coupe w gamie Lexusa właśnie przeszło kilka zmian, dzięki którym prezentuje się znacznie nowocześniej.

Najmniejsze coupe w gamie Lexusa właśnie przeszło kilka zmian, dzięki którym prezentuje się znacznie nowocześniej.

Najbardziej zauważalną zmianą są nowe przednie reflektory, które teraz mają zintegrowane światło do jazdy dziennej, a ukształtowanie lampy nawiązuje do Lexusa LC. Z przodu pojawił się również przemodelowany zderzak, a atrapa chłodnicy posiada teraz zmienioną chromowaną obwódkę.

Z tyłu natomiast zmiany zawierają nowe lampy, które są teraz czarne, a światła pozycyjne nie wychodzą poza główny klosz. Oprócz tego pojawił się nowy zderzak z przemodelowanym dyfuzorem.

Przeczytaj nasz test: Lexus LC500h – imponująca wizja przyszłości

We wnętrzu zmiany również są znikome. Pojawił się nowy, większy wyświetlacz, analogowy zegarek został zastąpiony tym, który można spotkać w większym LC, a kratki nawiewów posiadają inne wykończenie.

Klienci mają teraz do dyspozycji dwa nowe kolory nadwozia, oba prezentowane w galerii zdjęć poniżej. Mowa o nowości w postaci „Mustard Yellow”, a także o „Ocher Red”, który można zamówić w Lexusie LC. Łącznie dostępnych 11 lakierów nadwozia, a także 7 kolorów wnętrza.

Od strony technicznej, japońscy inżynierowie przeprojektowali nieco zawieszenie, dzięki czemu RC jest teraz sztywniejszy i lepiej się prowadzi. Poprawiono również czas reakcji na pedał gazu w wersji RC200t.

Odświeżony Lexus RC zadebiutuje podczas targów motoryzacyjnych w Paryżu już na początku października. Topowa odmiana RC F pojawi się na początku przyszłego roku.

2019 Lexus RC

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz