Lamborghini Vega – wizja włoskiego supersamochodu przyszłości

Następcy Lamborghini Huracana i Aventadora nadal pozostają ogromną tajemnicą marki. Czy samochody te mogłyby wyglądać właśnie tak?

Następcy Lamborghini Huracana i Aventadora nadal pozostają ogromną tajemnicą marki. Czy samochody te mogłyby wyglądać właśnie tak?

Lamborghini posiada w swoim portfolio aktualnie trzy pojazdy – Aventadora, Huracana i Urusa. Pierwsze dwa pojazdy dostępne są już od dłuższego czasu, dlatego też doczekały się swoich zmodyfikowanych i potężniejszych wersji. Jednak nawet najlepsza konstrukcja musi zostać w końcu zastąpiona. Przez to nad oboma autami powoli pojawia się widmo ich następców, jak dotąd jednak włoska marka nie chce ujawniać o nich wiele danych.

Pewien ambitny grafik komputerowy zainspirowany wyglądem koncepcyjnego Lamborghini Terzo Millennio, Lamborghini Sesto Elemento oraz myśliwcem SR-71 Blackbird postanowił pokazać nam jak mogłyby wyglądać samochody Włochów w przyszłości. Nazwa koncepcyjnego Lamborghini Vega nie oddaje hołdu pewnemu polskiemu reżyserowi, a wywodzi się z włoskiego słowa „vega”, które pochodzi od arabskiego „النَّسْر الوَاقِع‎” i oznacza opadającego orła.

Samochód wydaje się być niezwykle krótki i jednocześnie szeroki, trudno stwierdzić nam bez jakichkolwiek oznaczonych rozmiarów, jednak najpewniej mniejszy byłby od Lamborghini Huracan. Praktycznie cały dach został przeszklony, a z tyłu końcówki układu wydechowego umieszczone zostały w połowie wysokości auta, bezpośrednio za miejscem gdzie znalazł się silnik. Twórca nie zdecydował jaka jednostka odpowiedzialna byłaby za napęd Lamborghini Vega, poza tym, że byłby to układ hybrydowy.

źródło: Grigory Butin via Behance

TEST: BMW 430i Coupe G22 - jednak zbyt duże, czy zbyt małe?

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz