Zdjęcia szpiegowskie

Nadchodzi lifting Lamborghini Huracan

Lamborghini opublikowało własnie dwie pierwsze grafiki przedstawiające Huracana po faceliftingu.

Lamborghini opublikowało pierwsze zdjęcia przedstawiające Huracana po faceliftingu.

Lamborghini to marka, która przez ostatni czas głównie pracowała nad swoim SUV-em – Urusem. Auto okazało się być strzałem w dziesiątkę i aktualnie sprzedaje się niczym świeże bułeczki. Z tego powodu marka pracuje nad rozwojem projektu – wprowadzona ma zostać m.in hybrydowa wersja napędu.

Nie jest to jednak jedyny samochód, na którym firma teraz skupia swoją uwagę. We wrześniu zeszłego roku mieliśmy okazję zobaczyć Lamborghini Huracan podczas zakamuflowanych testów wersji po faceliftingu, a dziś doczekaliśmy udostępnienia pierwszych grafik, zapowiadających odświeżony model.

Zdjęcia pojawiły się w specjalnej aplikacji Lamborghini, do pobrania której trzeba zostać zaproszonym przez firmę, jednak nie przeszkodziło to portalowi Auto Express w dotarciu do fotografii.

Widzimy na nich światła, które posiadają nowy wzór ułożenia świateł LED do jazdy dziennej. Drugie zdjęcie przedstawia fragment zmienionego, przedniego zderzaka. Chociaż nie pozwalają one na wiele wyobrażeń, to jeżeli weźmiemy pod uwagę także wspominane zdjęcia szpiegowskie, otrzymamy czystszy obraz tego, jakie zmiany dotknęły supersamochód.

Przedni zderzak nowego Huracana przypomina w dużym topniu ten, który zobaczyć możemy w odświeżonym Audi R8.

Z tyłu zmieniony zostanie pewnie tylny zderzak, zobaczymy też zmodyfikowany dyfuzor.

W środku największe zmiany dotkną ekranu komputera pokładowego, który przypominać będzie teraz duży, dotykowy tablet. Najprawdopodobniej zastąpi on funkcję przynajmniej 23 różnych przycisków i 3 pokręteł, które dotychczas obecne były w kokpicie Huracana.

Nie wiemy dokładnie jakie zmiany dotkną silnika pojazdu, jednak najprawdopodobniej zostanie on w pewnym stopniu podkręcony. Aktualnie, układ napędowy auta – 5,2-litrowe V10 generuje moc 601 koni mechanicznych oraz 560 Nm, co pozwala na rozpędzenie Lamborghini do „setki” w zaledwie 3,2 sekundy. Prędkość maksymalna wynosi 325 km/h. Audi R8 otrzymało niedawno modyfikację silnika V10, po której jest on w stanie zapewnić 611 KM oraz 580 Nm. Nowy Huracan otrzyma więc pewnie dokładnie taką ilość mocy, bądź wyższą.

Lamborghini Huracan facelifting -zdjęcia szpiegowskie

źródło: Carscoops, AutoExpress

TEST: BMW 430i Coupe G22 - jednak zbyt duże, czy zbyt małe?

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz