Supersamochody

Lexus wciąż posiada 7 nowych LFA na sprzedaż!

Mimo, że model wszedł na rynek w 2011 roku i był ograniczony do 500 sztuk, wciąż 7 egzemplarzy nie znalazło swoich właścicieli.

Mimo, że model wszedł na rynek w 2011 roku i był ograniczony do 500 sztuk, wciąż 7 egzemplarzy nie znalazło swoich właścicieli.

Lexus LFA to jeden z najbardziej wyjątkowych aut japońskiego producenta. Prace nad nim rozpoczęły się w 2000 roku i miał to być pokazowy model Toyoty jako właściciela marki. Publiczna premiera modelu odbyła się aż 9 lat później podczas targów motoryzacyjnych w Tokio.

Auto było produkowane przez 2 lata i łącznie powstało limitowane 500 egzemplarzy. W specjalnie przygotowanej fabryce w Motomachi pracowało 170 osób, które ręcznie składały LFA. Ostatni egzemplarz zjechał z taśm montażowych 18 grudnia 2012 roku.

Teraz, nieco ponad 6 lat po zakończeniu produkcji oraz gdy trwają już zaawansowane prace nad następcą LFA, nikt nie myśli już o zakupie tego modelu. Dla każdego oczywiste jest, że auto zostało już wyprzedane na rynku pierwotnym, a jeśli zainteresowane osoby poszukują tego auta, to w ogłoszeniach aut używanych.

Okazuje się, że Lexus nie wyprzedał wszystkich samochodów i wciąż można zakupić Lexusa LFA z zerowym przebiegiem. W 2017 roku producent ogłosił, że na rynku USA wciąż jest dostępne 12 nowych egzemplarzy, a z danych statystycznych wynika, że w 2017 i 2018 roku sprzedane zostało 5 sztuk LFA.

Jak łatwo policzyć, to oznacza, że na dzień dzisiejszy, w amerykańskich salonach wciąż znajduje się łącznie 7 nowych egzemplarzy Lexusa LFA. Cena w 2010 roku wynosiła 450 tysięcy dolarów i nie powinna ulec zmianie w przypadku samochodu nowego z salonu. Co ciekawe, niektóre używane egzemplarze tego modelu są oferowane na rynku wtórnym za ponad 500 tysięcy dolarów.

Warto zaznaczyć, że mowa wyłącznie o rynku USA. Niewykluczone, że w innych krajach również pozostały niesprzedane egzemplarza Lexusa LFA.

źródło: Lexus USA, Autoblog, Carscoops

TEST: BMW 430i Coupe G22 - jednak zbyt duże, czy zbyt małe?

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

One thought on “Lexus wciąż posiada 7 nowych LFA na sprzedaż!

  • 10 stycznia 2019 at 09:03
    Permalink

    dźwięk tego V10 to najlepszy odgłos na Ziemi

    Reply

Dodaj komentarz