Volkswagen Golf GTI VIII generacji otrzyma moc 300 KM?

Według najnowszych plotek, nową generację Volkswagena Golfa czeka duży skok mocy względem aktualnego modelu pojazdu.

Według najnowszych plotek, nową generację Volkswagena Golfa czeka duży skok mocy względem aktualnego modelu pojazdu.

O tym, że Volkswagen pracuje nad nową generacją Golfa wiemy już od dłuższego czasu. Najprawdopodobniej samochód udało się nawet już spotkać podczas zakamuflowanych testów w Republice Południowej Afryki. Jak jednak wszyscy wiemy – wraz z nowym modelem Golfa, nadejdą także jego nowe sportowe wersje – GTI oraz R. Pierwszego wymienionego, według najnowszych plotek czeka duży skok ilości koni mechanicznych względem aktualnej edycji.

Jak podał portal Auto Bild – Golf Mk.VIII GTI oferowany ma być z silnikiem o mocy równo 300 koni mechanicznych. Jest to znaczna różnica, względem dostępnego w tym momencie odpowiednika, którego układ napędowy generuje 245 KM. Oznacza to, że omawiany samochód posiadać będzie jednostkę o takiej samej mocy jak aktualny Golf R. Przypomnijmy, że wersja R posiada napęd na wszystkie koła, GTI – jedynie na przednią oś.

Oprócz mocy silnika, źródło podało również wskazówki dotyczące wyglądu pojazdu. Golfa Mk.VIII GTI nie czeka wielka rewolucja pod tym względem. Z przodu zobaczyć mamy większy wlot powietrza w dolnej części przedniego zderzaka, z tyłu po raz kolejny podwójny wydech oraz mały spojler na końcu dachu. W środku wprowadzona zostanie za to platforma informacyjno-rozrywkowa nowej generacji.

Premiery nowego Volkswagena Golfa w podstawowej wersji jak i GTI powinniśmy spodziewać się w tym roku.

Volkswagen Golf VIII – wizualizacja

źródło: AutoBild.de

TEST: BMW 430i Coupe G22 - jednak zbyt duże, czy zbyt małe?

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz