Oto Mercedes-AMG E63 S Estate stuningowany do mocy 813 KM

Gdy podstawowe 612 koni mechanicznych Mercedesa-AMG E63 S to za mało...

Gdy podstawowe 612 koni mechanicznych Mercedesa-AMG E63 S to za mało…

Mercedes-AMG E63 S Estate to samochód, pod maska którego znajduje się 4-litrowy silnik V8 twin-turbo generujący 612 koni mechanicznych oraz 850 Nm. Oznacza to tym samym, że to rodzinne kombi pod względem mocy jednostki napędowej stać może obok topowych modeli Lamborghini czy Ferrari. Dla większości fanów czterech kółek taki układ napędowy jest mokrym snem, są jednak tacy, dla których jest to za mało.

Pewien szczęśliwy właściciel E63 S Estate postanowił nieco wzmocnić swoją maszynę i oddał ją do warsztatu firmy tuningowej Renntech. Tam wymienione zostały m.in turbosprężarki, wtryski, filtr powietrza, doloty, a układ wydechowy został wymieniony na Akrapovic. Po pełnej kuracji auto otrzymało moc 813 KM oraz 1000 Nm

Auto w podstawowej wersji jest piekielnie szybkie. Według specyfikacji producenta, E63 S przyspiesza od 0 do 100 km/h w 3,5 sekundy, a prędkość maksymalna jest elektronicznie ograniczona i wynosi 290 km/h. W przypadku wersji od Renntech, czas do „setki” został poprawiony o ponad 0,5 sekundy, dzięki czemu udało się przebić przez magiczną barierę 3 sekund. Prędkość maksymalna nie została podana, jednak z pewnością przekracza 320 km/h i nie jest w żaden sposób ograniczona.

Aby samochód nieco wyróżniał się spośród swoich „słabych” braci, otrzymał 21-calowe felgi AG Luxury Wheels w kolorze miedzi. Dodatkowo zawieszenie zostało nieco obniżone, dla spotęgowania sportowego charakteru.

źródło: Carscoops, Butler Tires and Wheels via Facebook

TEST: BMW 430i Coupe G22 - jednak zbyt duże, czy zbyt małe?

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz