Hyundai szykuje usportowione i20 N oraz Tucson N

Wygląda na to, że Hyundai zamierza podbić rynek sportowych, miejskich hatchbacków oraz crossoverów.

Wygląda na to, że Hyundai zamierza podbić rynek sportowych, miejskich hatchbacków oraz crossoverów.

Pogłoski o tym, że niebawem zobaczymy usportowione wersje Hyundia i20 oraz Hyundaia Tucson krążą po internecie już od jakiegoś czasu. Jak twierdzi portal AutoExpress – oba samochody są już rozwijane i szykowane do produkcji.

Pod maskę Hyundaia Tucson N trafić ma silnik generujący mocą 335 koni mechanicznych, który pozwalać ma rozpędzać się do 100km/h w czasie około 6 sekund. Oznacza to taką samą wartość jak potencjalni konkurenci auta, czyli Cupra Ateca oraz Volkswagen T-Roc R. Oprócz mocniejszej jednostki, maszyna ma mieć obniżone zawieszenie i bardziej sportowe opony, co zaprocentować ma lepszym trzymaniem się drogi. Oczywiście nadwozie jak i wnętrze zostaną odpowiednio zmodyfikowane, tak aby pojazd odróżniał się od swoich bazowych wersji.

Hyundai i20 N docelowo zawalczyć ma o klientów Volkswagena Polo GTI oraz Renault Clio RS. Pod maską samochodu umieszczony zostanie silnik zapewniający moc 250 koni mechanicznych. Naturalnie także i20 N charakteryzować się będzie bardziej sportowym nadwoziem i odpowiednimi akcentami w środku.

Trudno jest przewidzieć kiedy oba auta zadebiutują, jednak nie powinniśmy spodziewać się tego w tym roku. Premiera będzie miała miejsce najszybciej na początku 2020 roku.

Hyundai i30 N fastback

źródło: Carscoops, AutoExpress

TEST: BMW 430i Coupe G22 - jednak zbyt duże, czy zbyt małe?

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz