Geneva Motor Show 2019

Italdesign zaprezentował swój nowy projekt

To niesamowite coupe będziemy mogli zobaczyć na żywo już niebawem podczas Geneva Motor Show.

To niesamowite coupe będziemy mogli zobaczyć na żywo już niebawem podczas Geneva Motor Show.

W zeszłym miesiącu byliśmy świadkami pierwszej zapowiedzi nowego pojazdu od Italdesign. Teraz firma zdecydowała się odsłonić wszystkie karty i zaprezentowała samochód w pełnej okazałości za pomocą grafiki wzorowanej na rysunkach Leonarda da Vinci. Dodatkowo otrzymaliśmy od razu informację, że maszynę będziemy mogli publicznie zobaczyć już podczas nadchodzących targów motoryzacyjnych Geneva Motor Show.

Auto otrzymało nadwozie pięknego coupe z wnętrzem w układzie 2+2, do którego prowadzą niezwykle długie drzwi ciągnące się prawie przez cały bok pojazdu.

Ciężko jest nam stwierdzić, czy na grafice przedstawiony został samochód koncepcyjny, czy maszyna w pełni gotowa do produkcji. Uwagę zwracają takie cechy jak małe lusterka boczne oraz brak konwencjonalnych klamek, które wskazywać mogą, że bardziej jest to koncept, będący przedsmakiem auta, jakie wypuszczone zostanie w przyszłości na drogi.

Samochód najprawdopodobniej jest hybrydą bądź hybrydą typu plug-in. Możliwe jest również, że za jego napęd odpowiedzialna będzie jedynie elektryczna jednostka.

Pamiętajmy, że Italdesign należy do rodziny Volkswagen AG, co oznacza, że część jego komponentów najpewniej zaimportowana zostanie z danych samochodów wyprodukowanych przez marki należących do koncernu. Poprzedni pojazd – Zerouno oparty był w dużej mierze o Audi R8 i Lamborghini Huracan. Więcej informacji o projekcie otrzymamy już na początku przyszłego miesiąca, ponieważ jak wspominaliśmy – Italdesign zamierza tam wystawić omawiany przez nas pojazd.

źródło: Motor1

TEST: BMW 430i Coupe G22 - jednak zbyt duże, czy zbyt małe?

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz