Geneva Motor Show 2019

Oto Jeep Wrangler w specjalnej wersji Rubicon 1941

Jeep zaprezentował w Genewie model Wrangler w specjalnej edycji Rubicon 1941 przeznaczonej na najbardziej wymagające off-roadowe zmagania.

Jeep zaprezentował w Genewie model Wrangler w specjalnej edycji Rubicon 1941 przeznaczonej na najbardziej wymagające off-roadowe zmagania.

Jeep przygotował na trwające właśnie w Genewie targi motoryzacyjne dużą niespodziankę dla fanów off-roadu. Wrangler Rubicon 1941 prezentuje model producenta z licznymi dodatkami, które pozwalają z maszyny zrobić jeszcze bardziej zaawansowany pojazd do jazdy w terenie. Nazwa odnosi się do historii legendarnego samochodu militarnego Willys MB.

Jeep Wrangler Rubicon 1941 posiada względem tradycyjnej wersji auta podniesione do 50,8 milimetrów zawieszenie, wlot powietrza umieszczony przy dachu oraz osłony progów.

Auto otrzymało także specjalne malowanie charakteryzujące się jasnym, żółtym lakierem połączonym z czarnymi akcentami. Naklejki z boku samochodu oraz na masce prezentują napis „1941”. Co ważne – auto w takiej konfiguracji dopuszczone jest do ruchu publicznego w Europie.

Jednostki napędowe samochodu nie zostały zmodyfikowane w żaden sposób co oznacza, że do naszego Jeepa Wranglera dalej możemy dobrać turbodoładowany 2,2 -litrowy silnik diesla z czterema cylindrami generujący moc 202 koni mechanicznych i 450 Nm, bądź benzynową jednostkę o pojemności 2 litrów z tą samą liczbą cylindrów, zapewniającą moc 270 koni mechanicznych oraz 400 Nm. Obie dołączone są do 8-biegowej automatycznej skrzyni.

Nie otrzymaliśmy żadnej informacji kiedy samochód w takiej konfiguracji dostępny będzie w sprzedaży. Tyczy się to również cennika.

źródło: Motor1

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz