Porsche Cayenne Coupe zadebiutuje jeszcze w tym miesiącu

Jeszcze w tym miesiącu będziemy świadkami premiery samochodu posiadającego dwa tylne spojlery.

Jeszcze w tym miesiącu będziemy świadkami premiery samochodu posiadającego dwa tylne spojlery.

Dyrektor oddziału Porsche w Wielkiej Brytanii w wywiadzie dla portalu Autocar zdradził, że Porsche Cayenne Coupe zadebiutuje na rynku do końca bieżącego miesiąca. Do sprzedaży trafić ma kilka miesięcy później w okolicach jesieni.

Jak na ten czas nie posiadamy wiele informacji dotyczących samochodu, nie jesteśmy pewni nawet, czy przydomek Porsche Cayenne Coupe okaże się być rzeczywistą nazwą pojazdu. Na szczęście auto zostało wielokrotnie sfotografowane przez szpiegów motoryzacyjnych, dzięki czemu możemy przynajmniej dobrze zapoznać się z jego wyglądem.

Przód maszyny oraz wszystkie elementy jakie znajdują się przed słupkiem B wyglądają identycznie jak w przypadku tradycyjnej wersji Porsche Cayenne. Zmiany zostały wprowadzone naturalnie w tylnej części pojazdu, gdzie ścięta klapa bagażnika zastąpiona została przedłużonym tyłem coupe. Zaskutkowało to najprawdopodobniej ograniczeniem w pewnym stopniu przestrzeni bagażowej, oraz mniejszej ilości miejsca na głowę dla pasażerów podróżujących na tylnej kanapie.

Co najbardziej zwraca uwagę przy nadwoziu samochodu – posiada on dwa tylne spojlery. Jeden jest stały i zamontowany został jako przedłużenie dachu, drugi jest aktywny i znajduje się pod tylną szybą.

Pod maską znajdziemy te same silniki, które odpowiedzialne są za napędzanie Porsche Cayenne w nadwoziu SUV-a. Pewne jest, że zobaczymy wersję Turbo i E-Hybrid, trudno jednak powiedzieć, czy będą one dostępne w dniu premiery samochodu.

źródło: Motor1, Autocar

TEST: BMW 430i Coupe G22 - jednak zbyt duże, czy zbyt małe?

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz