Volkswagen Golf VIII GTI oraz R jeszcze w tym roku

Volkswagen podzielił się optymistyczny wiadomościami dotyczącymi nowej generacji Golfa.

Volkswagen podzielił się optymistyczny wiadomościami dotyczącymi nowej generacji Golfa.

Klika dni temu nowa generacja Volkswagena Golfa przyłapana została na testach praktycznie bez żadnego kamuflażu. Patrząc na pojazd widać, że jest on gotowy by niebawem zostać wprowadzonym na rynek. Według najnowszych wiadomości do końca tego roku powinniśmy spodziewać się premiery nie tylko podstawowej wersji pojazdu, ale także jego usportowionych wersji – GTI oraz R.

Informacją tą podzielił się rzecznik prasowy koncernu Volkswagen. Według jego słów Golf GTI ósmej generacji wprowadzony zostanie na rynek australijski w trzecim kwartale 2019 roku, a wersja R zadebiutuje prawdopodobnie nieco później, jednak wciąż ma to być w tym roku.

Oznacza to, że w Europie zostaną one zaprezentowane nieco wcześniej. Nie jest to całkowicie potwierdzona informacja, jednak wydaje się być najsensowniejszym rozwiązaniem dla największego producenta pochodzącego ze starego kontynentu.

Wersja GTI będzie posiadać całkowicie spalinowy układ napędowy, a nie hybrydowy jak głosiły wcześniejsze plotki. Pod maską znajdziemy dobrze znane 2-litrowe TSI podkręcone do wyższej mocy. O wersji R niewiele więcej wiadomo. Przez pracowników został określony jako „fantastyczna maszyna z niesamowitymi osiągami”.

2020 Volkswagen Golf – zdjęcia szpiegowskie

źródło: Motor1

TEST: BMW 430i Coupe G22 - jednak zbyt duże, czy zbyt małe?

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz