Zdjęcia szpiegowskie

BMW zapowiada swoje trzy elektryczne modele

BMW odważnie wchodzi w erę elektryfikacji samochodów.

BMW odważnie wchodzi w erę elektryfikacji samochodów.

Zdjęcia szpiegowskie wykonywane są przez szpiegów motoryzacyjnych, którzy śledzą nowe samochody podczas ich zakamuflowanych testów. Aby świeże maszyny jak najdłużej pozostawały tajemnicą, marki motoryzacyjne robią wszystko, aby jak najlepiej ukrywać je przed obiektywem aparatów i niepożądanym rozgłosem. BMW postanowiło jednak zagrać nieco inaczej i samo udostępniło zdjęcia szpiegowskie swoich samochodów. Co ważne – wszystkie trzy przedstawione auta są pojazdami elektrycznymi.

BMW iX3 wejdzie do produkcji w 2020 roku, co oznacza, że premiery auta powinniśmy spodziewać się w bieżącym roku. Pojazd otrzyma prawdopodobnie technologię eDrive piątej generacji, a jego zasięg wynosić będzie około 400 kilometrów. Według niemieckiej marki dostęp do stacji ładowania o mocy 150 kilowatów spowodować ma, że auto będziemy mogli w pełni naładować w czasie około pół godziny.

BMW i4 to projekt, który mieliśmy okazję zobaczyć po raz pierwszy pod koniec stycznia. Maszyna oferować ma zasięg na jednym ładowaniu wynoszący nawet do 700 kilometrów, a moc elektrycznych silników pozwalać ma na rozpędzanie się do 100 kh/h w czasie zaledwie czterech sekund. Samochód oferowany ma być w wersji z napędem jedynie na tylną os, bądź obie. Start produkcji auta przewidziany jest na rok 2021.

BMW iNext powstaje na bazie samochodu koncepcyjnego BMW Vision iNext. Auto będzie sztandarowym samochodem elektrycznym bawarskiej marki. Oznacza to, że o oferować będzie najbardziej zaawansowane technologie, oraz najwyższy poziom luksusu i wykonania. Maszyna wyposażona ma zostać w autonomiczność 3-stopnia i oferować będzie zasięg podobny co BMW i4, ponadto zaznaczyć trzeba, że powstaje na całkowicie nowej płycie podłogowej producenta. Wejście na linie montażowe przewidziane zostało również na 2021 rok.

Jak widać BMW niezwykle ambitnie podchodzi do rozwoju swojego elektrycznego portfolio. Jeśli wszystko pójdzie z planem, już za 2 lata w ofercie marki znajdziemy pięć różnych samochodów wykorzystujących elektryczne silniki.

źródło: Motor1

TEST: BMW 430i Coupe G22 - jednak zbyt duże, czy zbyt małe?

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz