Mercedes-AMG CLA45 już powoli gotowy do debiutu

421-konny sedan przechodzi właśnie ostatnie testy.

421-konny sedan przechodzi właśnie ostatnie testy.

Od premiery nowej generacji Mercedesa-Benz CLA minęło już sporo czasu, jednak wciąż najmocniejszą wersją jest CLA 250 o mocy 224 KM. To ma się wkrótce zmienić wraz z premierą wariantów oznaczonych logo AMG.

Szpiedzy motoryzacyjni informują, że prace nad nowym CLA są na ukończeniu. Udało się przyłapać niedawno najnowszy prototyp, który ma już minimalne ślady kamuflażu. Jak widzimy, wersja AMG wyróżniać się będzie zmodyfikowanymi zderzakami, czterema końcówkami wydechodu, delikatnym spoilerem oraz atrapą chłodnicy typu Panamericana.

Podobnie jak A45, CLA 45 będzie dostępne w dwóch wariantach mocy. W standardzie otrzymamy 388 KM, a w przypadku wersji „S” moc wzrośnie do 421 KM. Niezależnie od wersji napęd będzie przekazywany na obie osie. Na pokładzie znajdziemy m.in. tryb Drift, Launch Control oraz adaptacyjne zawieszenie i aktywny układ wydechowy.

Najprawdopodobniej do oferty AMG CLA również zawita bazowy wariant oznaczony numerem „35” na wzór Klasy A. W tej wersji pod maską pracować będzie 2-litrowy silnik R4 z turbodoładowaniem o mocy 306 KM i współpracować będzie z napędem na wszystkie koła oraz 7-biegową skrzynią automatyczną.

Premiera CLA w wersji „35” spodziewana jest na drugą połowę 2019 roku, a wersja „45” na początek 2020 roku.

Mercedes-AMG CLA45 – zdjęcia szpiegowskie

źródło: carscoops

TEST: BMW 430i Coupe G22 - jednak zbyt duże, czy zbyt małe?

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz