Lexus LC F na nowych zdjęciach szpiegowskich

Lexus powoli kończy prace nad następcą LFA.

Lexus powoli kończy prace nad następcą LFA.

W tym roku mija 10 lat od daty wprowadzenia do produkcji kultowego dziś Lexusa LFA. Był to pierwszy model z serii „F”, który zmienił postrzeganie japońskiej firmy na rynku międzynarodowym. Aby upamiętnić to wydarzenia firma wprowadziła limitowaną serię RC F, jednak najpewniej jeszcze tym tym roku świętować będzie to również zupełnie nowym modele, który ma być godnym następcą LFA.

Mowa o Lexus LC F, o którym jest głośno od ostatnich dwóch lat. Pierwszy raz mieliśmy okazję zobaczyć prototyp w lutym 2018 roku, jednak nie miał on żadnych zmian w wyglądzie zewnętrznym. Niedawno szpiegom udało się sfotografować zupełnie nowy egzemplarz, który już zdradza nieco więcej.

Z przodu auto otrzyma nowy przedni zderzak z ogromnymi wlotami powietrza po bokach do nowych chłodnic silnika. Nieznacznie zwiększony zostanie również rozstaw przedniej osi. Z tyłu pojawi się nowy układ wydechowy z czterema rurami wydechowymi w umiejscowionych jak w pozostałych modelach z serii „F”.

W produkcyjnej wersji najpewniej zobaczymy też nowe nakładki na progi, obniżone zawieszenie oraz nowy tylny spoiler. W standardzie będzie wyposażony w cztery koła skrętne (dostępne w LC w wersji Superturismo).

Mówi się, że pod maską znajdzie się 4-litrowe V8 z podwójnym turbodoładowaniem, które generować będzie mocy 630 KM oraz ponad 630 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Ma to być nowy silnik, który powstanie z połączenia pod kątem 90 stopni dwóch bloków pochodzących z 2-litrowych silników 8AR-FTS, montowanych np. w modelach „200t” oraz „300”.

Lexus LC F ma być lżejszy od zwykłego LC 500 o 7% dzięki zastosowaniu większej liczby elementów wykonanych z kompozytów zbrojonych włóknem węglowym. Zastosowane rozwiązania umożliwią jednak produkcję LC F na tej samej linii, na której powstają standardowe LC, co obniży koszty produkcji.

Co do cen, według informatora w Japonii, Lexus LC F ma kosztować około 20 milionów jenów, czyli rzędu 176 tys. USD (cena LC 500 to 13 mln jenów – ok. 115 tys. USD)

Lexus LC F – nowe zdjęcia szpiegowskie

źródło: Motor1

TEST: BMW 430i Coupe G22 - jednak zbyt duże, czy zbyt małe?

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz