A jednak – Lexus zapowiedział vana

Wkrótce do oferty japońskiego producenta dołączy LM.

Wkrótce do oferty japońskiego producenta dołączy Lexus LM.

W zeszłym tygodniu Lexus pierwszy raz zapowiedział nowy, tajemniczy model, który będzie miał premierę podczas targów motoryzacyjnych w Szanghaju. Pierwszy teaser przedstawiający fragment przedniego pasa nie był wstanie jednoznacznie potwierdzić o jakie auto chodzi.

Teraz mamy nowy teaser przedstawiający linię boczną auta. Teraz jest to już pewne, że mowa o pierwszym minivanie japońskiego producenta, który stanie do walki z Mercedesem Klasy V.

Pewne jest, że samochód będzie technologicznie bazował na Toyocie Alphard, która dostępna jest na rynkach azjatyckich. Jest to 6-osobowy minivan, który wyróżnia się bardzo wysoką jakością wykończenia, masywnym nadwoziem oraz ogromną ilością nowoczesnej technologii. W katalogu wyposażonia dodatkowego znajdziemy nawet fotel wysuwany poza auto dla ułatwienia wsiadania przez osoby niepełnosprawne.

Minivan od Lexusa najpewniej będzie otrzyma nazwę „LM”. Ten znak towarowy wraz z wersjami silnikowymi 300 i 300h zarejestrował Lexus już jakiś czas temu. Fani marki mówią, że jest to skrót od „Luxury Minivan”, podobnie jak LC to „Luxury Coupe”, a LS to „Luxury Sedan”.

Premiera samochodu odbędzie się 14 kwietnia podczas targów motoryzacyjnych w Szanghaju. Należy się spodziewać, że auto będzie dostępne nie tylko w Azji, lecz również w Europie oraz Stanach Zjednoczonych.

2018 Toyota Alphard

TEST: BMW 430i Coupe G22 - jednak zbyt duże, czy zbyt małe?

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz