Kia Stinger GTS – z Drift Mode w standardzie

Zadebiutowała specjalna wersja Kii Stinger, która ma dawać jeszcze większą frajdę z jazdy.

Zadebiutowała specjalna wersja Kii Stinger, która ma dawać jeszcze większą frajdę z jazdy.

Kia odniosła ogromny sukces z modelem Stinger. Auto zostało bardzo ciepło przyjęte na wszystkich rynkach i mocno podbija rynek szybkich sedanów. W Polsce oraz Australii auto trafiło nawet w ręce policji jako oficjalne radiowozy.

Pod maską Kii Stinger GTS znajdziemy ten sam, 3,3-litrowy silnik V6 o mocy 370 KM oraz 510 Nm maksymalnego momentu obrotowego, a za przełożenie napędu wykorzystywana jest 8-biegowa skrzynia automatyczna.

Na potrzeby wersji GTS, Kia opracowała napęd na cztery koła, który nazywa D-AWD i jest to połączenie pomiędzy aktualnymi wariantami RWD oraz AWD dostępnymi w podstawowej wersji.

Napęd posiada mechanizm różnicowy na na tylnej osi. Dostępne są trzy tryby jazdy – Drift przekazuje 100% mocy na tylne koła, a skrzynia biegów nie zwiększa samoczynnie biegów; Sport rozdziela moc 20/80; a Komfort w proporcji 40/60.

Auto miało swoją premierę podczas targów motoryzacyjnych w Nowym Jorku i ogłoszono, że będzie ono ograniczona do wyłącznie 800 sztuk, a wszystkie trafią ekskluzywnie na rynek USA. Cena wynosi 46,5 tysięcy dolarów, czyli o 13,6 tysięcy więcej niż podstawowa wersja z tym samym silnikiem.

2019 Kia Stinger GTS

TEST: BMW 430i Coupe G22 - jednak zbyt duże, czy zbyt małe?

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz