Samochody elektryczne

Ford Mach-E: Tak będzie wyglądał crossover na bazie Mustanga?

Elektryczny crossover coraz bliżej, lecz wciąż niewiele wiadomo o jego wyglądzie. Oto najnowsza wizualizacja.

Elektryczny crossover coraz bliżej, lecz wciąż niewiele wiadomo o jego wyglądzie. Oto najnowsza wizualizacja.

Już w przyszłym roku Ford ma zaprezentować swój pierwszy elektryczny SUV. Będzie on w dużym stopniu inspirowany Mustangiem. Początkowo miał się nawet nazywać Mustang Mach 1.

Zobacz też: Ford zarejestrował nowy wzór emblematu Mustanga

O samym aucie wciąż niewiele wiadomo. Ford ujawnił jedynie, że auto ma przejechać na jednym ładowaniu 300 mil (480 kilometrów). To sugeruje, że zastosowany zostanie zestaw akumulatorów o pojemności przynajmniej 80 kWh.

W oficjalnych dokumentach i prezentacjach auto występuje jako „performance SUV”, co oznacza, że auto będzie posiadać dość dobre osiągi. Jakiś czas temu Bill Ford zapewniał, że nowy model będzie „piekielnie szybki”, jednak nie chciał zdradzić nic więcej. Z pewnością inżynierowie celują w konkurencję dla topowej Tesli Model X P100d.

Aby przyciągnąć jak największą ilość klientów, Ford zamierza wykorzystać lubiany wygląd swojego flagowego modelu – Mustanga. Nowy SUV z pewnością otrzyma zbliżony design tylnej klapy oraz bardzo podobne światła. Nadwozie będzie miało wiele wyraźnych przetłoczeń i niewykluczone, że będzie miało ściętą linię dachu, jak w popularnych ostatnio „SUV Coupe”.

Aby nieco przybliżyć design, Kolesa przygotowało interesującą wizualizację modelu. Widzimy na niej wszystkie znane nam elementy w połączeniu z podniesionym nadwoziem, ogromnymi nadkolami z elementami ochronnymi oraz podwójny układ wydechowy. Nie zabrakło też tylnych drzwi, jak na SUV-a przystało.

Ford Mach-E – wizualizacja

TEST: BMW 430i Coupe G22 - jednak zbyt duże, czy zbyt małe?

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz