Toyota zbuduje Century bez dachu specjalnie dla cesarza Japonii

Naruhito, nowy cesarz Japonii będzie miał wyjątkowy służbowy samochód.

Naruhito, nowy cesarz Japonii będzie miał wyjątkowy służbowy samochód.

Po raz pierwszy od blisko 200 lat w Japonii abdykował cesarz. 85-letni Akihito postanowił ustąpić z uwagi na podeszły wiek, który utrudnia mu sprawowanie funkcji. Począwszy od 1 maja Japonia ma oficjalnie nowego cesarza. Tron zajął najstarszy syn rodziny cesarskiej – Naruhito.

59-letni muzyk i historyk na swoje pierwsze wystąpienie przybył w wyjątkowej Toyocie Century, którą wcześniej podróżował jego ojciec. Wkrótce będzie on miał zupełnie nowy samochód, który w dodatku będzie jedyny na świecie.

Toyota właśnie rozpoczęła prace nad specjalnym Century, który nie będzie posiadał stałego dachu. Auto ma zostać ukończone do października bieżącego roku, a jego debiut odbędzie się podczas specjalnej parady. O samym samochodzie niewiele wiadomo, jednak najprawdopodobniej będzie to samochód o nadwoziu Landaulet, w którym dach będzie się składał tylko nad tylnymi siedzeniami.

Jak podaje The Wall Street Journal, cesarz wybrał Toyotę Century jako nowy samochód z trzech powodów. Po pierwsze samochód ma być bardzo bezpieczny, mieć dużą moc, a także dobrze prezentować się podczas przejazdu kolumną.

Toyota Century to wyjątkowy i najbardziej ekskluzywny samochód w gamie. Jest on produkowany wyłącznie na rynek japoński, a miesięcznie ręcznie składanych jest zaledwie 50 egzemplarzy. Jego cena to 19,6 miliona jenów, co w przeliczeniu wynosi ok. 679 tysięcy złotych.

Toyota Century


TEST: BMW 430i Coupe G22 - jednak zbyt duże, czy zbyt małe?

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz