Mercedes-AMG CLA 45S wyciekł w oficjalnym konfiguratorze

Informatycy prawdopodobnie wgrali nie to zdjęcie, które powinni.

Informatycy prawdopodobnie wgrali nie to zdjęcie, które powinni.

Do premiery nowego topowego CLA w wersji AMG pozostało jeszcze kilka miesięcy. Mercedes wciąż testuje prototypy na torze Nürburgring, a oficjalnie ujawniona została wyłącznie wersja „35”.

Teraz jednak mamy okazję zobaczyć na pierwsze zdjęcie CLA 45 S bez grama kamuflażu, gdyż jego pierwsze zdjęcie jest dostępne w oficjalnym konfiguratorze internetowym. Auto pojawia się podczas konfiguracji CLA 35 jako jedno ze zdjęć pakietu „AMG Night”.

Jak widzimy, CLA 45 będzie się wyróżniać w głównej mierze czterema końcówkami wydechu. Ta wersja ma w standardzie pakiet aerodynamiczny, który opcjonalnie możemy dostać w CLA 35 za dopłatą 6 135 zł. Sam tylny zderzak i dyfuzor są identyczne, a spoiler na klapie bagażnika ostatecznie nie został zmieniony. Jeśli się dobrze przyjrzymy, zwiększony został rozstaw kół, co powinno przełożyć się na lepszą przyczepność.

(kliknij na zdjęcie, aby powiększyć)

Podobnie jak A45, CLA 45 będzie dostępne w dwóch wariantach mocy. W standardzie otrzymamy 388 KM, a w przypadku wersji „S” moc wzrośnie do 421 KM. Niezależnie od wersji napęd będzie przekazywany na obie osie. Na pokładzie znajdziemy m.in. tryb Drift, Launch Control oraz adaptacyjne zawieszenie i aktywny układ wydechowy.

Premiera samochodu spodziewana jest podczas wrześniowych targów motoryzacyjnych we Frankfurcie. Niewykluczone, że z powodu wycieku Mercedes przyspieszy ten proces.

TEST: BMW 430i Coupe G22 - jednak zbyt duże, czy zbyt małe?

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz