Porsche Cayenne Coupe niebawem z silnikiem V8 z Lamborghini Urus

Oferta Porsche Cayenne Coupe ma według plotek zostać rozszerzona o jednostkę napędzająca włoskiego super-SUV-a.

Oferta Porsche Cayenne Coupe ma według plotek zostać rozszerzona o jednostkę napędzająca włoskiego super-SUV-a.

Chociaż Porsche aktualnie najbardziej skupia się na rozwijaniu swojej oferty samochodów elektrycznych, to według najnowszych plotek nie zapomniała jednak jeszcze o silnikach spalinowych. Według niejakiego Jonny’ego Liebermana powołującego się na źródła z środka marki, Porsche pracuje aktualnie nad przełożeniem jednostki napędowej z Lamborghini Urus do niedawno pokazanego Porsche Cayenne Coupe.

Tym samym oznaczałoby to, że firma zamierza wypełnić lukę pomiędzy swoim najpopularniejszym SUV-em, a jego bardziej sportowym i ekskluzywnym kuzynem z Włoch. Samo zaadoptowanie silnika powinno jednak nie być ciężką sprawą z uwagi na to, że obie marki należą do jednego koncernu.

Najmocniejsza wersja niemieckiego pojazdu – Cayenne Turbo Coupe wyposażona jest w silnik o dokładnie takiej samej konstrukcji, a więc jednostkę o pojemności 4-litrów V8 z podwójnym turbo, generującą moc 550 koni mechanicznych oraz 768 Nm. W przypadku Lamborghini Urus wartości te podkręcone są do 650 KM oraz 850 Nm. Włoski SUV przyspiesza tym samym o 0,3 sekundy szybciej do 100 km/h, a jego prędkość maksymalna jest większa o 19 km/h.

Pozostaje pytanie jak Porsche zamierza nazwać SUV-a, gdy otrzyma już potężniejszy silnik pod maską. Możliwe wersje to Cayenne GT Coupe, Cayenne Turbo S Coupe lub Cayenne Turbo GTS Coupe. Jaki przydomek zostanie nadany dowiemy się pewnie dopiero ostatecznie podczas wydania oficjalnej informacji przez markę.

Warto zaznaczyć, że za powstanie konstrukcji ma być rzekomo odpowiedzialny zespół, który stworzył samochody wyścigowe Porsche takie jak np. Porsche 911 GT2 RS czy Porsche 911 GT3.

Porsche Cayenne Coupe

źródło: Carscoops

TEST: BMW 430i Coupe G22 - jednak zbyt duże, czy zbyt małe?

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz