Zdjęcia szpiegowskie

Pierwsze zdjęcia szpiegowskie Hyundaia i20 N

Pierwszy prototyp usportowionej wersji małego hatchbacka został przyłapany podczas testów na torze Nürburgring.

Pierwszy prototyp usportowionej wersji małego hatchbacka został przyłapany podczas testów na torze Nürburgring.

Jak na ten moment sportowa oferta N koreańskiego producenta obejmuje jedynie model i30 i Veloster, jednak ten drugi nie jest dostępny na naszym rynku. Wiemy jednak, że Hyundai pracuje aktualnie nad rozszerzeniem tego portfolio, z pewnością zobaczyć mamy usportowione i20 oraz Tuscona. Pierwszy z wymienionych samochodów został właśnie przyłapany po raz pierwszy przez szpiegów motoryzacyjnych podczas testów na torze Nürburgring.

Jeżeli dokładnie przyjrzymy się wykonanym fotografiom, to zobaczymy jakie zmiany zostaną wprowadzone w końcowej wersji modelu. Tylny zderzak przeszedł transformację i posiada teraz miejsce na podwójną końcówkę układu wydechowego, samochód osadzony został na kołach o większej przekątnej, a do tego dobrane zostały większe zaciski hamulców. Ponadto pojazd otrzymał większe i szersze nadkola.

Jak na ten moment nie widać żadnych zmian na przednim zderzaku, jednak pewnie i ten zostanie odpowiednio zmodyfikowany w procesie tworzenia ostatecznej wersji maszyny.

Pod maską auta powinniśmy spodziewać się zobaczyć turbodoładowany czterocylindrowy silnik o pojemności 1,6 litra. Jego moc wynosić będzie prawdopodobnie około 200 koni mechanicznych.

Premiera pojazdu powinna mieć miejsce na początku przyszłego roku, jednak nie będzie on obecny na rynku przez długi czas. Spowodowane jest to tym, że obecna generacja Hyundaia i20 jest już z nami od 2014 roku i niebawem odejdzie w zapomnienie. Zastąpiona zostanie III wydaniem maszyny gdzieś w okolicach 2021 roku.

Z tego powodu istnieje możliwość, że Hyundai w ogóle nie zdecyduje się na wprowadzenie do oferty aktualnej generacji i20 usportowionej wersji, a pojazd ze zdjęć szpiegowskich jaki oglądamy jest tylko bazą testową dla przyszłego układu napędowego w nowej generacji.

Hyundai i20 N – pierwszy prototyp

źródło: Motor1

TEST: BMW 430i Coupe G22 - jednak zbyt duże, czy zbyt małe?

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz