Moto Filmy

Oto najśmieszniej wyglądający pojazd do wyścigów drag jaki widzieliście

Samochód wykorzystywany jest w wyścigach po długiej prostej i posiada silnik z BMW E34 M5 zmodyfikowany do mocy około 2500 KM.

Samochód wykorzystywany jest w wyścigach po długiej prostej i posiada silnik z BMW E34 M5 zmodyfikowany do 2500 KM.

Samochody startujące w zawodach na 1/4 mili są często modyfikowane na przeróżne sposoby, co sprawia, że ich wygląd zwraca na siebie uwagę. Możliwości zmian wydaja się nieograniczone, dzięki czemu przyjrzeć możemy się czasami prawdziwym perłom tuningu. Sytuacja jest tym bardziej spotęgowana, kiedy mówmy o wyścigach mających miejsce w RPA.

Oto przed wami pojazd do startów na 1/4 milii, którego nadwozie wzorowane jest na BMW, które zostało rozprasowane gorącym żelazkiem. Pomimo naprawdę zabawnego wyglądu, pod maską auta znajduje się silnik z BMW M5 E34. W podstawowej wersji jednostka ta ma pojemność 3,5-litra bądź 3,8-litra i generuje moc 315 KM oraz 360 Nm. W maszynie, którą widzicie silnik został zmodyfikowany w tak dużym stopniu, że jest w stanie zapewnić około 2500 koni mechanicznych. Co ważne – nie mamy konkretnych informacji co do wprowadzonym zmian, ale możliwe, że pojemność jednostki pozostała oryginalna.

Oto najśmieszniej wyglądający pojazd do wyścigów drag jaki widzieliście

źródło: Carscoops

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz