Film dokumentalny o Michaelu Schumacherze będzie miał premierę w tym roku

Będzie to oficjalny dokument o karierze wyjątkowego kierowcy wyścigowego zatwierdzony przez jego rodzinę.

Będzie to oficjalny dokument o karierze wyjątkowego kierowcy wyścigowego zatwierdzony przez jego rodzinę.

Film przybliżający niezwykłą historię oraz nadzwyczajną karierę sportową Michaela Schumachera ma wkrótce trafić na ekrany kin na całym świecie. Mówi się, że jego premiera ma się odbyć pod koniec roku

Motorsport Magazine poinformował, że film będzie się skupiał przede wszystkim na karierze wyścigowej w Jordan, Benetton, Ferrari i Mercedesie. Dokument ukaże się 25 lat po tym, jak Schumacher zdobył swój pierwszy tytuł mistrzowski F1 w 1994 roku, pierwszy z siedmiu, które zdobył podczas swojej wielkiej kariery w najlepszych seriach sportów motorowych na świecie.

W filmie będziemy mieli po raz pierwszy ujrzeć Michaela po jego prawie śmiertelnym wypadku na nartach w 2013 roku. Zawierać ma on również wywiady z rodziną kierowcy w tym z żoną Corinną, bratem Rolfem oraz dziećmi Giną-Marią i Mickiem.

Zobacz też: Ferrari w swoim muzeum otworzyło wystawę poświęconą Michaelowi Schumacherowi

Produkcyjna nazwa filmu to „Schumacher”, a za jego produkcję odpowiada niemieckie studio B 14 Film, a sam film tworzą Michael Wech i Hanns-Bruno Kammertons. Mówi się, że pierwszy trailer będzie miał premierę podczas festiwalu filmowego w Cannes.

Dokładny stan zdrowia Michaela Schumachera pilnie strzeżony i nie jest oficjalnie znany. Wiadome jest, że aktualnie przebywa w domu w Szwajcarii, gdzie przechodzi rehabilitację. W 2016 roku powiedziano, że nie jest on w stanie chodzić, a nawet stać o własnych siłach. Mówi się, że aktualnie porusza się na wózku inwalidzkim.

TEST: BMW 430i Coupe G22 - jednak zbyt duże, czy zbyt małe?

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz