Jak wyglądałaby motoryzacja, gdyby europejskie marki zostały sprzedane Stanom Zjednoczonym

Oto ciekawa galeria pokazująca połączenia designu europejskich marek z wyraźnymi akcentami amerykańskich samochodów i popkultury.

Oto ciekawa galeria pokazująca połączenia designu europejskich marek z wyraźnymi akcentami amerykańskich samochodów i popkultury.

Każdy wie, że europejska i amerykańska motoryzacja różnią się od siebie wieloma aspektami. Zastanawialiście się jednak kiedyś jak wyglądałaby motoryzacja, gdyby te dwa światy udało się ze sobą połączyć?

Brytyjski portal Select Car Leasing postanowił zobrazować nam jakie samochody jeździłyby po naszych drogach, gdyby firmy motoryzacyjne ze starego kontynentu były projektowane i zarządzane przez dyrektorów z Stanów Zjednoczonych. Oto efekt ich pracy.

1. Volkswagen Golf

Samochód szalenie popularny w naszym kraju jak i w całej Europie. Prosty, niezawodny i stworzony dla ludu. Gdyby za jego powstanie odpowiedzialna byłaby firma z Ameryki Północnej wyglądałby najprawdopodobniej jakoś tak. W przypadku tej grafiki widzimy jawna inspirację dużymi samochodami kombi jakie popularne były w USA w latach 70. Chociaż zapewniały bardzo dużą przestrzeń w środku oraz pojemny bagażnik, to ich wyglądowi można wiele zarzucić. Trzeba przyznać, że stojący znaczek VW jest bardzo ciekawym akcentem.

2. Audi TT

Audi TT to jeden z najbardziej charakterystycznych pojazdów tego producenta. Sportowa, niemiecka linia nadwozia zderzyła się na wizualizacji z amerykańskich, wystającymi ponad maskę silnikami popularnymi w latach 80. Uwagę zwraca również tylne skrzydło wzorowane na spojlerach z pojazdów NASCAR oraz ogromne i szerokie koła na tylnej osi napędowej.

TEST: BMW 430i Coupe G22 - jednak zbyt duże, czy zbyt małe?

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Ten wpis posiada więcej niż jedną stronę:

Dodaj komentarz