Nadchodzi nowa odmiana Lexusa LFA?

Podczas specjalnej sesji dla prototypów na tor Nürburgring wyjechał tajemniczy egzemplarz Lexusa LFA z dodatkowymi poszerzeniami i kamuflażem.

Podczas specjalnej sesji dla prototypów na tor Nürburgring wyjechał tajemniczy egzemplarz Lexusa LFA z dodatkowymi poszerzeniami i kamuflażem.

Nadchodzi nowa odmiana Lexusa LFA?

W tym roku mija 7 lat od czasu zakończenia produkcji wyjątkowego supersamochodu – Lexusa LFA. Auto powstało zaledwie liczbie 500 egzemplarzy i dziś wciąż robi piorunujące wrażenie swoim nowoczesnym wyglądem, przepięknym dźwiękiem układu wydechowego oraz osiągami 580-konnego silnika V10.

Nic nie wskazuje na to aby Lexus miał z jakiegoś powodu wprowadzić do produkcji specjalny egzemplarz tego modelu, jednak mimo wszystko japońska firma kolejny raz testuje tajemniczy egzemplarz LFA ze specjalnymi poszerzeniami. Auto zostało nagrane na torze Nürburgring podczas tzw. Industry Pool, podczas którego na torze mogą poruszać się samochody jedynie w celach testowych.

Co ciekawe, to nie pierwszy raz, gdy tajemniczy Lexus LFA został przyłapany podczas testów na torze Nürburgring. W dodatku to jeden z dwóch istniejących prototypów poszerzonych LFA, które od czasu do czasu pojawiają się w Zielonym Piekle. Ostatni raz samochód był sfotografowany na testach w październiku 2018 roku i był to egzemplarz różniący się jedną cyfrą w numerze rejestracyjnym. Posiadał też nieco inaczej rozmieszczony system czujników i aparatury pomiarowej.

Co dokładnie testuje Lexus tym żółto-białym egzemplarzem LFA? Krążą plotki, że są to samochody, które Japończycy wykorzystują do testów opon wyścigowych oraz do supersamochodów dopuszczonych do ruchu drogowego. Drugą możliwością jest wykorzystywanie tych dwóch LFA jako muły testowe do sprawdzania różnych elementów nadchodzącego Lexusa LC F.


TEST: BMW 430i Coupe G22 - jednak zbyt duże, czy zbyt małe?

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz