Samochody elektryczne

Nowy Peugeot 2008 – powiększone 208, również w wersji elektrycznej

Miejski crossover francuskiego producenta doczekał się drugiej generacji, która przyniosła wiele nowości.

Miejski crossover francuskiego producenta doczekał się drugiej generacji, która przyniosła wiele nowości.

Po zaprezentowaniu światu nowego Peugeota 208, przyszedł teraz czas na jego podwyższonego brata. Peugeot pochwalił się właśnie w sieci drugą generacją modelu 2008.

Wizualnie samochód prezentuje dumnie nowy język designu francuskiego producenta. Przód jest bardzo podobny do mniejszego modelu Peugeota 208, widać to głównie po lampach z charakterystycznymi trzema paskami LED oraz dodatkowym, długim LED-em ciągnącym się pod kloszem. Grill ozdobiony został licznymi chromowanymi elementami, a dół zderzaka został nieco podniesiony, w celu nadania maszynie charakteru. Z tyłu lampy złączone zostały w jedną całość i również posiadają potrójny układ świateł LED.

Względem poprzedniej generacji pojazdu, nowy Peugeot 2008 posiada rozstaw osi powiększony o 14 centymetrów. Spowodowało to zwiększenie przestrzeni dla osób siedzących na tylnej kanapie. Powiększeniu uległa również przestrzeń bagażowa – teraz wynosi 434 litry.

Peugeota 208 oraz 2008 łączy nie tylko podobny wygląd nadwozia, ale również bardzo zbliżony do siebie kokpit. Samochód posiada dwa elektroniczne wyświetlacze oraz małą kierownicę, jak przystało na Peugeota. Pod środkową kratką nawiewu umieszczony został szereg fizycznych przycisków, które spełniać będą różne role, zależnie od wybranej wersji wyposażenia.

Pod maską pojazdu znajdziemy spalinowy silnik napędzany benzyną PureTech o pojemności 1,2 litra, które zależnie od naszego wyboru generować może 100 KM, 130 KM lub 155 KM. Wysokoprężny wariant BlueHDI posiada pojemność 1,5 litra i moc na poziomie 100 KM lub 130 KM.

Oprócz tradycyjnych jednostek benzynowych do gamy nowego 2008 dołączył całkowicie elektryczny układ. Opiera się on na jednym silniku elektrycznym zapewniającym 136 KM i 260 Nm i dołączonych do niego bateriach o pojemności 50 kWh, które zapewniać mają zasięg auta na około 300 kilometrów. Auto będzie obsługiwać szybkie ładowarki o mocy 100 kW, które mają pozwolić na naładowanie baterii w 30 minut do 80%.

Jak na ten czas nie poznaliśmy cennika samochodu. Sprzedaż auta powinna rozpocząć się do końca bieżącego roku.

2020 Peugeot 2008

źródło: Peugeot

TEST: BMW 430i Coupe G22 - jednak zbyt duże, czy zbyt małe?

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz