Oto całkowicie nowa generacja Renault Captur

Zdjęcia opublikowane zostały na chińskich portalach motoryzacyjnych.

Zdjęcia opublikowane zostały na chińskich portalach motoryzacyjnych.

Renault od jakiegoś czasu pracuje nad zupełnie nową generacją Captura. Zdjęcia prototypów od jakiegoś czasu krążą po sieci, jednak na rynku chińskim udało się sfotografować samochód bez grama kamuflażu w lokalnej specyfikacji.

Wersja europejska nie będzie różnić się wiele od chińskiej, dzięki czemu już teraz możemy podziwiać wygląd nowego Captura. Jego wygląd został mocno zmieniony. Jajowate przednie reflektory zostały zmienione na zbliżone z nowego Clio w kształcie litery C. Z tyłu również pojawiły się nowe światła, a także przeprojektowany zderzak.

Z ciekawostek należy nadmienić klapę bagażnika, która została pomniejszona względem poprzedniej generacji, co z pewnością przełoży się na mniej wygodne pakowanie bagaży. Jej próg jest teraz o przynajmniej 10 cm wyżej niż dotychczas.

Auto na zdjęciach wygląda jak topowa wersja wyposażenia Intens. Posiada wiele chromowanych dodatków w tym zmienioną atrapę chłodnicy, wloty przednie powietrza oraz końcówki wydechu w tylnym zderzaku.

Auto powalczy o klientów głównie z nową generacją Peugeota 2008. Niemniej pod względem silnikowym nie będzie tak nowoczesny. Na początku oferowane będą jedynie tradycyjne wersje silnikowe i spodziewane jest 5 jednostek do wyboru. Nie będzie wersji elektrycznej (przynajmniej początkowo), a w planach jest wariant hybrydowy.

TEST: BMW 430i Coupe G22 - jednak zbyt duże, czy zbyt małe?

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz