Samochody elektryczne

Tesla jest częściej kupowana od Porsche czy Alfy Romeo w Europie Zachodniej

Tesla zaczyna dominować na europejskich rynkach motoryzacyjnych.

Tesla zaczyna dominować na europejskich rynkach motoryzacyjnych.

Elektryczne samochody Tesla stają się z miesiąca na miesiąc coraz bardziej popularne. Jak na ten czas największym zainteresowaniem cieszyły się w Stanach Zjednoczonych, jednak wygląda na to, że pozostałe rynki stoją przed marką otworem.

Analityk z branży motoryzacyjnej – Matthias Schmidt przygotował zestawienie, które pokazuje, że Tesla w przeciągu pierwszych pięciu miesięcy wyprzedziła pod względem sprzedaży w Europie Zachodniej takie firmy jak Porsche czy Alfa Romeo.

Od stycznia do maja Porshe sprzedało w tej części globu około 27 tysięcy maszyn, Alfa Romeo około 22,500 samochodów. W tym czasie modele Tesla rozeszły się w liczbie 31,065 sztuk. W zestawieniu uwzględniony został jeszcze Jaguar, który widnieje nad elektrycznymi pojazdami – brytyjska marka sprzedała w przeciągu ostatnich pięciu miesięcy ok. 35 tys aut.

Należy jednak zobaczyć, że najchętniej kupowanym samochodem Tesla jest Model 3, a dostawy tej maszyny realizowane były dopiero od lutego. Tak więc wynik amerykańskiej marki liczony jest tak naprawdę dopiero od drugiego miesiąca tego roku.

Powinniśmy się spodziewać, że popularność elektrycznych samochodów Elona Muska będzie stale rosnąć. Czy jednak uda im się w przeciągu kilku lat przebić w Europie takich gigantów jak BMW czy Audi?

źródło: Matthias Schmidt via Twitter

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz