Nowa generacja Opla Astra zadebiutuje w 2021 roku

Samochód posiadać będzie szereg nowości, ponadto produkcja przeniesiona zostanie na nowo do Niemiec.

Samochód posiadać będzie szereg nowości, a produkcja przeniesiona zostanie na nowo do Niemiec.

Pomimo tego, że Opel pracuje w tym momencie nad faceliftingiem modelu Astra, to docierają do nas pierwsze wiadomości dotyczące następnej generacji pojazdu. Z informacji opublikowanych przez markę wiemy, że auto zadebiutuje w 2021 roku i wprowadzi wiele nowości do maszyny.

Największą zmianą ma być przeniesienie auta na nową płytę podłogową – EMP2 należącą do koncernu PSA. Pozwoli ona na wprowadzenie do Astry hybrydowych układów napędowych. Dodatkowo Opel z dumą ogłosił, że produkcja samochodu prowadzona będzie z powrotem w zakładach marki w Rüsselsheim w Niemczech, gdzie aktualnie budowany jest flagowiec firmy – Opel Insignia.

Opel Astra zjeżdżał już z linii montażowych tej fabryki w latach 2009-2015r. Decyzja o ponownej produkcji samochodu w tym miejscu była możliwa dzięki inwestycji koncernu PSA w zakład, dzięki której podniosła się jego wydajność i poziom konkurencyjności z innymi fabrykami.

Aktualna generacja Astry jest obecnie montowana w Ellesmere Port w Wielkiej Brytanii oraz Gliwicach. Oficjalnie nie wiadomo jeszcze czy sytuacja ta ulegnie zmianie przez przywrócenie produkcji do rodzimego kraju Opla. Według plotek jednak Gliwickie zakłady będą musiały pożegnać się z Oplem Astrą.

2017 Opel Astra

źródło: Opel

TEST: BMW 430i Coupe G22 - jednak zbyt duże, czy zbyt małe?

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz