Oto nowy Mercedes-AMG A45 S oraz CLA 45 S

Mercedes zaprezentował swoje nowe zabawki podczas trwającego właśnie Goodwood Festival of Speed.

Mercedes zaprezentował swoje nowe zabawki podczas trwającego właśnie Goodwood Festival of Speed.

Mercedes-AMG A45 zapowiadany był przez niemiecką marką niezwykle długo, a do sieci trafiły nieskończone ilości zdjęć szpiegowskich oraz nagrań z udziałem pojazdu. Na szczęście Mercedes zdecydował, że trwające właśnie wydarzenie Goodwood Festival of Speed to doskonały moment na zaprezentowanie maszyny. Przy okazji pokazany został również Mercedes-AMG CLA 45.

Debiutujące pojazdy oprócz większej mocy silnika, różnią się od wariantów „35” również bardziej agresywnym wyglądem. Zarówno CLA 45 jak i A45 otrzymały nowe przednie zderzaki, inne grille, zmienione układy wydechowe oraz tylne skrzydła, ponadto ich nadwozie zdobią dodatkowe ciemne wstawki przy wlotach powietrza, wykonane z tworzywa sztucznego.

Bazowe wersje maszyn posiadają w standardzie 18-calowe felgi ze stopów metali lekkich, warianty „S” wyposażone są w 19-calowe zestawy. Do tego przy wyborze bogatszej wersji, zaciski hamulców naszego samochodu pomalowane zostaną na czerwono, zamiast na szaro.

Pod maską obu aut pracuje ten sam turbodoładowany 2-litrowy silnik. W standardowej wersji maszyn jednostka generuje moc 387 KM oraz 480 Nm. Jeżeli zdecydujemy się na wersję „S” właściwości te zostaną zwiększone do 421 KM oraz 500 Nm. Niezależnie od wariantu mocy silnika, sprzężony jest on z 8-biegową, dwusprzęgłową, automatyczną skrzynią biegów oraz systemem napędu na wszystkie koła 4Matic+.

Mercedes-AMG A45 potrzebuje na rozpędzenie się do 100km/h równo 4 sekund, prędkość maksymalna wynosi 250 km/h i jest ograniczona elektrycznie. Dla chętnych dostępny jest pakiet, który zmienia ograniczenie do 270 km/h. Sprint Mercedesa AMG A45 trwa o 0,1 sekundy krócej i standardowo pojedzie 270 km/h.

W przypadku modelu CLA 45 rozpędzenie się do „setki” trwa 4,1 sekundy, a z wariantem „S” – 4 sekundy. Spowodowane jest to wyższa wagą pojazdu, sprawa prędkości maksymalnej wygląda identycznie jak w przypadku hatchbacka.

Jak na ten czas nie wiemy kiedy samochody dostępne będzie w sprzedaży, oraz ile będą kosztować.

2020 Mercedes-AMG A45 S

2020 Mercedes-AMG CLA45

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz