BMW prezentuje X7 Pickup

Nie. To nie jest szybka wizualizacja w Photoshopie. To prawdziwe auto.

Nie. To nie jest szybka wizualizacja w Photoshopie. To prawdziwe auto.

Praca stażysty w wielkiej korporacji zazwyczaj kojarzy się z podawaniem kawy wysoko postawionym pracownikom lub odwalania całej „czarnej roboty” zwykłych pracowników. W przypadku firm motoryzacyjnych może to też być tankowanie samochodów flotowych, ich mycie i koordynowanie ich wydawania.

W centrali BMW sytuacja ma się nieco lepiej. Grupa stażystów otrzymała wyjątkową możliwość stworzenia własnego samochodu. We współpracy z fabryką w Monachium i działem samochodów koncepcyjnych zbudowali oni jedyny na świecie pickup na bazie nowego BMW X7.

Prace nad samochodem trwały łącznie 10 miesięcy. Projektanci odmieni całkowicie tylną część samochodu zmieniając 7-osobowego SUV-a w 5-osobowego pickupa z 2-metrową przestrzenią ładunkową. Auto z założenia ma mieć możliwość zmieszczenia z tyłu motocykla, co zostało zaprezentowane przy użyciu nowego BMW F 850 GS.

Cała tylna część samochodu została przebudowana z wykorzystaniem włókna węglowego, które nie tylko jest bardzo wytrzymałe, lecz również wyjątkowo lekkie. Względem produkcyjnego samochodu, prezentowany koncept jest aż o 200 kg lżejszy.

Mając na uwadze, że przestrzeń ładunkową można wykorzystywać z otwartą klapą, jest ona dłuższa od bagażnika BMW X7 o 60 cm. Całość jest wykończona wytrzymałym i odpornym na zabrudzenia drewnem teakowym.

Jako ciekawostkę należy nadmienić, że konstrukcja powstała na bazie przedprodukcyjnego prototypu X7. Tradycyjnie te modele trafiają do utylizacji lub muzeum, więc twórcy dostali pełną swobodę przerabiania samochodu.

BMW na ten moment nie ma planów na wprowadzenie modelu do produkcji. Niemniej jednak zobaczymy jak samochód przyjmie się w Stanach Zjednoczonych. Jeśli amerykańscy klienci będą się domagać takiego modelu, jego wprowadzenie do produkcji nie potrwa długo.

BMW X7 Pickup

TEST: BMW 430i Coupe G22 - jednak zbyt duże, czy zbyt małe?

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz