Oto zapierający dech w piersiach De Tomaso P72

Włoska marka powraca w pięknym stylu.

Włoska marka powraca w pięknym stylu.

Marka De Tomaso powstała w 1959 roku i odpowiedzialna jest za stworzenie paru samochodów, które zapisały się w historii motoryzacji wielka literą. Mowa tutaj głównie o takich modelach jak De Tomaso Mangusta czy De Tomaso Pantera. Przez lata swojego istnienia firma zaliczyła wiele sukcesów, m.in w latach 70 należały do niej dwie włoskie marki produkujące motocykle, a nieco później przejęła nawet Maserati. Od lat 90 koncern zaczął jednak upadać, i powoli był wyprzedawany, ostatecznie De Tomaso zbankrutowało w 2004 roku.

11 lat później firma trafiła w ręce Chińskich inwestorów. Patrząc po pokazanym niedawno modelu De Tomaso P72 był to naprawdę pozytywny fakt dla samej marki jak i jej fanów.

Samochód świetnie łączy w sobie linie maszyn z dawnych lat z nowoczesnymi elementami. Uwagę na siebie zwraca przede wszystkim kokpit pojazdu otoczony całkowicie szklaną kopułą. Na przednim zderzaku jak i blisko tylnych kół widać duże wloty powietrza, całości designu dopełniają ciekawe lusterka boczne oraz niecodzienne felgi w kolorze miedzi.

Oto zapierający dech w piersiach De Tomaso P72

Środek przynosi na myśl super-luksusowe wnętrze salonu w drogiej, starej willi. Zamiast tradycyjnego obrotomierza i prędkościomierza widzimy rząd pomniejszych zegarów. Fotele, boczne panele drzwi jak i deska rozdzielcza obite zostały skórą, do której świetnie wkomponowują się kolorystycznie miedziane dodatki.

Jak na ten czas nie mamy żadnych konkretnych danych dotyczących samochodu, wiemy, że został zbudowany w oparciu o platformę wykonaną z włókna węglowego pochodzącą od Apollo Intensa Emozione, a więc marki, która również należy do inwestorów z Chin. Możliwe, że za napęd odpowiedzialna będzie 6,3-litrowa jednostka V12 połączona z manualną skrzynią biegów. Nic jednak nie jest potwierdzone.

De Tomaso planuje zbudować jedynie 72 egzemplarze pojazdu, każdy kosztować ma 750 tysięcy dolarów, co w przeliczeniu na naszą walutę daje ok. 3 miliony złotych. Jeżeli jesteście zainteresowani, to pierwsze zamówienia są już przyjmowane.

źródło: Motor1

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz