Pierwszy teaser nowego Nissana Juke

Samochód zachowa swój charakterystyczny wygląd, zostanie jednak znacznie unowocześniony.

Samochód zachowa swój charakterystyczny wygląd, zostanie jednak znacznie unowocześniony.

Pod koniec lata zeszłego roku Nissan oficjalnie zakomunikował, że pracuje nad następcą modelu Juke. Pierwsze zdjęcia szpiegowskie pojazdu mogliśmy oglądać już na wczesną wiosnę tego roku, jednak przez dużą ilość siatki maskującej ciężko było stwierdzić jak duże zmiany otrzyma nowa generacja. Na początku września tajemnica zostanie rozwiązana, ponieważ samochód będzie miał wtedy swoją premierę, aby zachęcić swoich fanów do zainteresowania się tym wydarzeniem, japońska marka wypuściła do sieci pierwszy teaser auta.

Na zdjęciu widzimy fragment przodu pojazdu, z elementem grilla oraz dwoma światłami. Pomimo tego, że pod względem wyglądu Nissan Juke budził mieszane uczucia, to Nissan postanowił w dużym stopniu zachować jego charakterystyczny wygląd.

Oznacza to, że światła ponownie rozbite zostały na dwa klosze, a przy tym zachowały swój kształt. Niewielka zmiana dotknie również prawdopodobnie atrapy chłodnicy, która na fotografii wydaje się być nieco mniejsza od tej z aktualnej generacji.

Nowy Nissan Juke powstał na płycie podłogowej CMF-B opracowanej wspólnie przez Renault i Nissana. Jest to ta sama platforma, o którą oparte zostały aktualne Renault Clio i Renault Captur. To samo podwozie oznacza, że w ofercie silnikowej Juke’a zobaczymy prawdopodobnie takie same silniki. Mowa tutaj o benzynowych jednostkach o pojemności 1 l i 1,3 l oraz wysokoprężnym silniku o pojemności 1,5 litra. Możliwe, że Nissan umieści w aucie hybrydowy układ napędowy, jednak nie jest to oficjalnie potwierdzone.

Premiera samochodu będzie miała miejsce dokładnie 3 września,a do sprzedaży pojazd trafi na początku przyszłego roku.

Nissan Juke – zdjęcia szpiegowskie

źródło: Motor1, Caradisiac

TEST: BMW 430i Coupe G22 - jednak zbyt duże, czy zbyt małe?

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz