Skoda Karoq oraz Kodiaq przeszły małe odświeżenie

Niewielkie zmiany wizualne oraz technologiczne.

Niewielkie zmiany wizualne oraz technologiczne.

Skoda postanowiła lekko odświeżyć modele Karoq oraz Kodiaq przed nadejściem ich nowego modelowego rocznika.

Największą wizualną zmianą jest umieszczenie na tylnej klapie bagażnika w obu autach napisu „Skoda” zamiast znaczka marki. Takie rozwiązanie wykorzystane zostało już w zmodernizowanej niedawno Skodzie Superb, Skodzie Kamiq, Skoda Scala, czy odświeżonym Citigo. Z zewnątrz spostrzegawcze osoby zobaczą jeszcze, że lampki systemu Side Assist umieszczone są teraz na innym miejscu lusterka bocznego.

Z obu maszyn usunięty został system wykrywania martwego pola, który teraz zastąpiony został bardziej zaawansowaną wersją systemu Side Assist. Wykorzystuje on podwójny radar, aby namierzać samochody jadące za nami, bądź znajdujące się w naszych martwych polach, zasięg systemu wynosi nawet do 70 metrów.

Ponadto w pojazdach zobaczymy nowy system KESSY wyposażony w czujnik ruchu. Jeżeli oprogramowanie wykryje, że nadajnik, który został wbudowany w kluczyk nie poruszył się przez 15 minut, automatycznie wyłączy transmiter sygnału. Działanie systemu zostanie wznowione, kiedy kluczyk auta znowu się poruszy, utrudniać ma to złodziejom przechwycenie sygnału.

Pod maską Skody Karoq trafi nowy silnik diesla z czterema cylindrami i pojemnością 2 litrów. Jednostka generuje moc 190 koni mechanicznych, dostępna będzie jedynie sprzężona z 7-biegową, automatyczną skrzynią biegów DSG i napędem na obie osie pojazdu. Dla Skody Kodiaq w wersji wyposażenia Sportline, Laurin & Klement oraz dla Skody Kodiaq RS przygotowane zostały nowe wzory felg.

Z ważnych nowości wymienić trzeba jeszcze to, że oba modele Skody mogą mieć teraz zamontowane regulowane zawieszenie DCC, nawet jeżeli posiadają napęd jedynie na przednią oś. We wcześniejszych wersjach samochodów, opcja ta dostępna była jedynie przy napędzie 4×4.

Odświeżone modele Skody Kodiaq i Karoq trafią do salonów na jesień tego roku.

źródło: Motor1

TEST: BMW 430i Coupe G22 - jednak zbyt duże, czy zbyt małe?

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz