Pagani zapowiada Huayra BC Roadster

Samochód będzie lżejszy od swojej wersji coupe.

Samochód będzie lżejszy od swojej wersji coupe.

Pagani to marka, która nie grzeszy ilością samochodów w swojej ofercie. Nie zmienia to jednak faktu, że pojazdy jakie tworzy zapierają dech w piersiach. Niedługo przyjdzie nam zapoznać się z nową maszyną od firmy – modelem Huayra BC Roadster, pojazd został niedawno zapowiedziany przez Pagani na jej stronie na Facebooku.

Niestety na zaprezentowanym zdjęciu na auto naciągnięty został ochronny materiał, przez co nie możemy przyjrzeć mu się w całej okazałości. Widzimy jednak zarys sylwetki samochodu oraz jego charakterystyczny wzór świateł. Fotografia podpisana została przez markę słowami „ogromne wyzwanie naukowe i projektowe”. Wiemy, że nie są to przechwałki, które podbudować mają ego projektantom, a stworzenie pojazdu faktycznie wymagało dużego nakładu pracy.

Efektem wysiłku pracowników Pagani jest to, że Huayra BC Roadster będzie lżejsza od swojego odpowiednika ze stałym dachem. Spowodowane jest to wieloma dostosowaniami w budowie całej konstrukcji oraz wykorzystaniem materiału nazywanego triaksem węglowym, który jest o 50 procent lżejszy i o 20 procent mocniejszy niż zwykłe włókno węglowe.

Pod maską samochodu zobaczymy 6-litrowy, turbodoładowany silnik V12. W przypadku wersji coupe generuje on 755 koni mechanicznych oraz 1100 Nm, dla roadstera prawdopodobnie jednak moc jednostki zostanie zwiększona.

Według pogłosek Pagani Huayra BC Roadster powstanie w jedynie 100 egzemplarzach. Cena za sztukę powinna oscylować w okolicach 2,55 miliona dolarów.

źródło: Pagani via Facebook

TEST: BMW 430i Coupe G22 - jednak zbyt duże, czy zbyt małe?

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz