Skoda Kodiaq RS od ABT otrzymała 270 KM

Usportowiony SUV od Skody otrzymał zastrzyk mocy. Skoda Kodiaq RS uważany jest za upośledzony model Skody RS. To pierwszy w

Usportowiony SUV od Skody otrzymał zastrzyk mocy.

Skoda Kodiaq RS uważany jest za upośledzony model Skody RS. To pierwszy w historii usportowiony model marki, w którym pod maską pracuje silnik diesla zamiast benzynowego i głośnego tradycyjnego silnika jak na model sportowy przystało.

Niemniej jednak, Kodiaq RS posiada 240 KM i 500 Nm, napęd na cztery koła oraz superszybką skrzynię biegów DSG, dzięki czemu auto oferuje bardzo dobre osiągi, świetną elastyczność, a przy tym praktyczność na najwyższym poziomie.

Dla wielu nie jest to wystarczające. Propozycje rozwieszanie tego problemu ma ABT. Oferuje ono lekki zastrzyk mocy i lekką zmianę wyglądu samochodu. Pakiet modyfikacji podnosi moc z 240 KM do 270 KM, a moment obrotowy zwiększa się z 500 Nm do 540 Nm. Oprócz tego na pokładzie pojawia się obniżone zawieszenie oraz 20-calowe specjalne felgi.

ABT podczas testów wykonało pełne okrążenie toru Nurburgring. wraz z Sabine Schmitz za kierownicą. Zmodyfikowany Kodiaq RS przejechał Zielone Piekło w czasie 9 minut i 29,84 sekund.

2019 Skoda Kodiaq od ABT

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz