Jedyna w swoim rodzaju Pagani Zonda Aether trafi na aukcję

Przewidywana cena za jaką sprzedany zostanie samochód wynosi od 4,5 do 5,5 miliona dolarów.

Przewidywana cena za jaką sprzedany zostanie samochód wynosi od 4,5 do 5,5 miliona dolarów.

Samochodem, na którym Pagani aktualnie skupia całą swoją uwagę jest model Huayra BC Roadster, który prawdopodobnie niedługo zostanie publicznie zaprezentowany. Nie oznacza to jednak, że pozostałe pojazdy ze stajni marki zostały całkowicie zapomniane. Pod koniec listopada w Abu Dhabi odbędzie się pierwsza od siedmiu lat licytacja modelu Zonda i to nie w byle jakiej wersji! Przedmiotem pieniężnego starcia szejków będzie Pagani Zonda Aether, a więc zapierający dech w piersiach włoski one-off.

Nadwozie roadstera wykonane zostało z włókna węglowego, do którego dla podkreślenia agresywnego charakteru dodane zostały czerwone akcenty. Jedyna w swoim rodzaju sylwetka maszyny z dużym splitterem i dyfuzorem oraz ogromnym tylnym skrzydłem doskonale pasuje do tego, co znajduje się pod maską auta.

Za napęd odpowiada 7,3-litrowy silnik V12 wyprodukowany przez AMG, który zapewnia 770 koni mechanicznych. Moc ta przekazywana jest na tylne koła samochodu za pomocą 6-biegowej, manualnej przekładni.

Jak na ten czas ta niesamowita maszyna miała jednego właściciela, teraz nadszedł czas, aby za jej kierownicą zasiadł drugi szczęśliwiec. 30 listopada w Abu Dhabi odbędzie się jej licytacja organizowana przez dom aukcyjny RM Sotheby. Spodziewana cena, za jaką sprzedany zostanie samochód wynosi od 4,5 do 5,5 miliona dolarów.

Jest to cena o wiele wyższa, niż nowe, nadchodzące Pagani Huayra BC Roadster, za które zapłacić musimy 2,55 miliona dolarów, o ile znajdziemy się w szczęśliwym gronie potencjalnych 100 nabywców.

źródło: Motor1

TEST: BMW 430i Coupe G22 - jednak zbyt duże, czy zbyt małe?

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz