Supersamochody

Japoński biznesmen kupił pięć sztuk Fenyr SuperSport

7 milionów dolarów za 5 prawie identycznych samochodów? Zachcianki bogatych ludzi są naprawdę ciekawe.

7 milionów dolarów za 5 prawie identycznych samochodów? Zachcianki bogatych ludzi są naprawdę ciekawe.

Kiedy przejrzymy media społecznościowe bogatych osób, które lubią chwalić się swoim statusem, zobaczymy, że duża cześć z nich posiada jeden samochód na każdy dzień tygodnia. Oczywiście nie są to zwykłe auta, a piekielne supersamochody bądź luksusowe limuzyny. Są jednak milionerzy, którzy preferują monotonię, wśród nich jest Japończyk Tetsumi Shinchi.

Businessman kupił niedawno pięć sztuk Fenyr SuperSport Launch Edition, a więc połowę całej puli egzemplarzy, jaka zostanie wyprodukowana. Informację o tym udostępniła sama marka na swoim profilu na Facebooku. W poście pokazane zostały szkice auta w różnych wersjach kolorystycznych i dołączone zostało do nich pytanie „Czy wiecie, które kolory Tetsumi wybrał?”.

Jedna sztuka Fenyr SuperSport w specjalnej edycji Launch kosztuje 1,5 miliona dolarów, co oznacza, że łączna wartość jednorazowego zakupu pana Schinchi’ego wynosi około 7 milionów dolarów. Można się spodziewać, że w przyszłości zarobi on dużo na swoim posunięciu, ponieważ z pewnością znajdzie się sporo chętnych osób na odkupienie maszyny za wyższą cenę.

Za napęd supersamochodu odpowiada 3,8-litrowy bokser twin-turbo, generujący 790 koni mechanicznych oraz 959 Nm. Moc ta przekazywana jest na tylną oś za pośrednictwem 7-biegowej skrzyni z podwójnym sprzęgłem. Magia auta nie leży jednak tylko w jego potężnej jednostce, a również w niskiej masie własnej. Płyta podłogowa samochodu wykonana została z aluminium, a nadwozie z włókna węglowego, przez co maszyna waży 1349 kilogramów. Pozwala to rozpędzić się do 100km/h w czasie 2,8 sekundy, prędkość maksymalna wynosi 400 km/h.

Pięć sztuk Fenyr SuperSport z pewnością pięknie będzie prezentować się w kolekcji samochodów japońskiego businessmana, w której znaleźć możemy również m.in hipersamochód Devel Sixteen, który do teraz nie został jeszcze ukończony. Sam Fenyr SuperSport publicznie zaprezentowany zostanie podczas wydarzenia Mega Supercar Motor Show w Japonii w 2021 roku.

źródło: Motor1

TEST: BMW 430i Coupe G22 - jednak zbyt duże, czy zbyt małe?

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz