Samochody elektryczne

Cupra uchyla rąbka tajemnicy wyglądu wnętrza nowego elektrycznego SUV-a

Koncepcyjna wersja nowego SUV-a od Cupry zadebiutuje już 2 września. Cupra kontynuuje podgrzewanie atmosfery przed premierą swojego nowego, elektrycznego modelu

Koncepcyjna wersja nowego SUV-a od Cupry zadebiutuje już 2 września.

Cupra kontynuuje podgrzewanie atmosfery przed premierą swojego nowego, elektrycznego modelu koncepcyjnego. Wydaje się, że Hiszpanie chcą zostać Porsche w nieco bardziej przystępnej cenie. Po debiucie ciekawych sportowych modeli, teraz podobnie jak Niemcy, Hiszpanie wkraczają w segment samochodów elektrycznych.

Pierwszym w pełni elektrycznym modelem o sportowym charakterze ma być 4-drzwiowy SUV Coupe. We wrześniu zobaczymy jego koncepcyjną wersję, a zapewne już 2020 roku lub 2021 roku w formie produkcyjnej. Po publikacji dwóch mało zdradzających zdjęć, przyszedł czas na pierwsze zdjęcia wnętrza.

Na fotografii widzimy ujęcie kierownicy jawnie stylizowanej na tych z modeli Porsche i Audi RS. Wyróżnia się ono zintegrowanym włącznikiem silnika oraz przyciskiem do zmiany trybów jazdy. Całość wewnętrznej części została polakierowana błyszczącą czernią, a centralnie umieszczono podświetlane logo marki.

Oprócz tego zobaczyć możemy odstający wyświetlacz zamiast tradycyjnych zegarów, który wyświetla procent wykorzystanie silników elektrycznych, przeciążenie, prędkość oraz procent naładowania baterii. Drzwi wyglądają jak wykonane z włókna węglowego i wykończone zostały podświetlanymi elementami.

Bryła nadwozia została nieco nakreślona przez dwie poprzednie fotografie. Auto wygląda niczym tania i elektryczna wersja Porsche Cayenne Coupe i najpewniej to właśnie na tym modelu samochód technologicznie bazuje. W oczy rzucaj się zupełnie nowy kształt lamp przednich i tylnych, które prawdopodobnie są zapowiedzią nowego języka projektowego.

Nie ujawniono żadnych danych technicznych na temat zastosowanej jednostki elektrycznej, pojemności baterii, czy technologii. Te poznamy zapewne pod koniec sierpnia wraz z ujawnieniem pierwszych oficjalnych zdjęć.

Oficjalna premiera modelu Cupra Concept odbędzie się 2 września, a publiczna premiera podczas targów motoryzacyjnych we Frankfurcie.

Nadchodzący elektryczny SUV od Cupry

TEST: BMW 430i Coupe G22 - jednak zbyt duże, czy zbyt małe?

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

One thought on “Cupra uchyla rąbka tajemnicy wyglądu wnętrza nowego elektrycznego SUV-a

  • 26 sierpnia 2019 at 12:58
    Permalink

    Jak dla mnie elektryki to auta bardziej do miasta, więc koncepcja takiego suva raczej się nie sprawdzi. Suv powinien być spalinowy jak mój rexton, z jego 180 KM bez problemu na autostradę wyjadę i zajadę dalej niż w elektryku

    Reply

Dodaj komentarz