Nowa generacja Nissana GT-R dopiero w 2027 roku?

Według Nissana pojazd ma "dopiero" 12 lat i przetrwać może na rynku kolejne 8.

Według Nissana pojazd ma „dopiero” dwanaście lat i przetrwać może na rynku kolejne osiem.

Większość firm motoryzacyjny dla aby ich oferty były możliwie jak najczęściej aktualizowane i odświeżane, co oznacza, że nowe generacje poszczególnych maszyn utrzymują się na rynku najwyżej kilka lat. Nissan wydaje się jednak mieć zupełnie inne spojrzenie na tę sytuację. W tym momencie aktualnie dostępna generacja Nissana GT-R ma już dwanaście lat, a możliwe, że jej następca pojawi się dopiero za kolejne osiem.

Według zagranicznych źródeł japońska marka dalej nie może zdecydować się, czy następny Nissan GT-R posiadać będzie hybrydowy układ napędowy czy elektryczny. Firma opracować miała już kilka pomysłów, jednak żaden nie wyszedł dalej niż poza fazę projektu na papierze. Mając na uwadze, że przejście auta od fazy projektu do rzeczywiście jeżdżącej maszyny zajmuje kilka lat, spodziewać się możemy, że następna generacja maszyny zaprezentowana zostanie nie wcześniej niż w 2027 roku. Tym bardziej, że jest to samochód sportowy, którego opracowanie zajmuje dłużej, niż stworzenie „zwykłego” pojazdu.

Tak długi czas powstania maszyny potwierdzony został przez sam zespół projektowy odpowiedzialny za sportowy pojazd. Bez pozwolenia „z góry” projektanci nie mogą rozpocząć żadnej inicjatywy, dodatkowo wydaje się, że sami nie palą się specjalnie do pracy. Widać to po wypowiedzi przewodniczącego zespołu – Hiroshi Tamury, który powiedział, że Nissan GT-R obecny na rynku jest „dopiero” 12 lat i w aktualnej formie przetrwać może do 2027r. Dodał, że patrząc na wygląd pojazdu z 2009 roku, w tym momencie posiada on „prawie nowy kształt nadwozia”.

Informacja ta z pewnością zaboli fanów sportowych maszyn, wśród których Nissan GT-R zajmuje bardzo ważne miejsce pomimo swoich lat. Miejmy nadzieję, że tak długi czas powstania auta sprawi, że w 2027 roku otrzymamy niesamowita maszynę, która na długo zawładnie rynkiem.

Nissan GT-R 50th Anniversary

źródło: Motoring

TEST: BMW 430i Coupe G22 - jednak zbyt duże, czy zbyt małe?

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz