Nowy Nissan Juke nadchodzi

Auto będziemy mieli okazję zobaczyć już 3 września podczas zamkniętego wydarzenia.

Auto będziemy mieli okazję zobaczyć już 3 września podczas zamkniętego wydarzenia.

Druga generacja kontrowersyjnego modelu Nissana nadchodzi. Całkowicie nowego Juke’a zobaczymy już w przyszłym tygodniu i ponownie samochód będzie się mocno wyróżniał swoją stylistyką.

Wciąż nie mamy dostępnych żadnych zdjęć bez kamuflażu, jednak oklejone prototypy dość jasno nakreślają stylistykę nadwozia. Samochód kolejny raz będzie posiadał podłużne lampy do jazdy dziennej umieszczone wysoko przy masce oraz sporej wielkości, okrągłe lampy mijania i drogowe nieco niżej.

Całość uwydatniać będzie sporej wielości atrapa chłodnicy oraz zderzak z wyraźnymi przetłoczeniami. Z boku znalazło się bardzo masywne przetłoczenie, a tylna para drzwi kolejny raz będzie posiadać klamkę ukrytą przy szybie. Tył samochodu jest nieco bardziej tradycyjny. Stylistycznie przypomina nieco nowego Nissana Leafa oraz Micrę.

Nowa generacja modelu jest nieco większa. Nadwozie zostało wydłużone o 75 milimetrów i poszerzone o 35 milimetrów. Rozstaw osi jest aż o 105 mm dłuższy niż dotychczas, co przełoży się na więcej ilość miejsca w drugim rzędzie siedzeń. Samochód jest też lżejszy o 23 kg.

Większa ilość miejsca w środku oznacza również większy i bardziej praktyczny bagażnik. W drugiej generacji będzie on miał pojemność 421 litrów, co więcej o aż 67 litrów względem bieżącego modelu. Do tego próg załadunkowy jest teraz szerszy o 13 cm.

We wnętrzu znajdziemy fotele ze zintegrowanymi zagłówkami i będzie to standard w każdej wersji wyposażenia. Opcjonalnie będzie można fotele z głośnika Bose w zagłówkach, podobnie jak Micrze. Na pokładzie znajdziemy najnowszy system inforozrywki Nissana z ekranem dotykowym o przekątnej 8 cali i obsługą Apple CarPlay oraz Android Auto.

Nie zabraknie też najnowszych technologii w tym ProPilot zwiększającego nasze bezpieczeństwo podczas jazdy. Nowy Juke będzie posiadał adaptacyjny tempomat, który będzie w stanie trzymać samochód w pasie ruchu, utrzymywać określoną odległość za poprzedzającym pojazdem oraz całkowicie zatrzymać samochód.

Nowy Nissan Juke będzie dostępny w pięciu wersjach wyposażenia – Visia, Acenta, N-Connecta, Tekna oraz N-Design. Ostatni z nich będzie tym samym co Tekna, jednak będzie pozwalać na głębszą personalizację samochodu. W ofercie znajdzie się wiele pakietów stylistycznych, które zmieniać będą nie tylko kolor tapicerki, lecz również wykończenia deski rozdzielczej, drzwi, czy podłokietnika.

Gama jednostek nie jest do końca znana. Pewne jest, że podstawowym silnikiem będzie 1-litrowa, 3-cylindrowa jednostka benzynowa o mocy 117 KM i napędzie przekazywanym wyłącznie na przednią oś. Opcjonalnie będzie występować z automatyczną, dwusprzęgłową skrzynią biegów.

Premiera samochodu odbędzie się już 3 września. Publicznie samochód będzie można zobaczyć już tydzień później podczas targów motoryzacyjnych we Frankfurcie.

2020 Nissan Juke – zakamuflowany prototyp

TEST: BMW 430i Coupe G22 - jednak zbyt duże, czy zbyt małe?

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz