Samochody elektryczne

Audi Q4 E-Tron oferować będzie 25 różnych stylów świateł

Pierwszy samochód w którym właściciel będzie mógł wybrać jak wyglądać będą światła jego pojazdu.

Pierwszy samochód w którym właściciel będzie mógł wybrać jak wyglądać będą światła jego pojazdu.

Audi Q4 E-Tron pokazane zostało publicznie podczas tegorocznej edycji targów motoryzacyjnych Geneva Motor Show. Prezentując samochód niemiecka marka obiecała wiele na temat jego osiągów oraz zasięgu pokładowych akumulatorów. To co jednak wyróżniać ma maszynę, to jej światła.

W wywiadzie z portalem Autocar Marc Lichte – szef designu Audi zapowiedział, że Audi Q4 E-Tron będzie pierwszym samochodem na rynku, który zaoferuje aż 25 różnych wzorów świateł. Klienci, którzy składać będą zamówienia na pojazd w przyszłym roku pozostać będą mogli przy domyślnej szachownicy jaką widać na zdjęciach poniżej, bądź wybrać zupełnie inne opcje wyglądu dla przednich jak i tylnych lamp. Wszystko to dzięki zastosowaniu świateł LED, których ułożenie łatwo jest regulować.

Elektryczne dziecko Audi zbudowane zostało w oparciu o platformę MEB, na pokładzie znalazły się akumulatory 82 kW, które w pełni naładowane zapewnić mają zasięg około 450 kilometrów. „Zatankowanie” pojazdu do 80% mocy zajmować ma według zapewnić około 30 minut.

Za napęd Q4 E-Tron odpowiedzialne są dwa silniki, które umieszczone są na obu osiach maszyny. Takie rozwiązanie pozwoliło na łatwe dostosowanie pojazdu do napędu na wszystkie koła Quattro. Łączna moc obu jednostek wynosi nieco ponad 300 koni mechanicznych. Pozwolić ma to na rozpędzenie się do 100 km/h w czasie 6,3 sekundy.

źródło: Autocar, Motor1

TEST: BMW 430i Coupe G22 - jednak zbyt duże, czy zbyt małe?

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz