Nadchodzi VW Arteon Shooting Brake?

W najnowszej notce prasowej Volkswagena przeczytać możemy o tajemniczym samochodzie w nadwoziu Shooting Brake. Czy będzie to Arteon?

W najnowszej notce prasowej Volkswagena przeczytać możemy o tajemniczym samochodzie w nadwoziu Shooting Brake. Czy będzie to Arteon?

Volkswagen Arteon dostępny jest na rynku od 2017 jak dotąd jedynie jako 5-drzwiowy liftback. Wydaje się jednak, że niedługo do oferty pojazdu dołączyć może również bardziej praktyczna bryła nadwozia. Informację o tym znaleźć możemy w niedawno opublikowanej notce prasowej dotyczącej fabryki koncernu Volkswagena w Emden w Niemczech.

Zakład zostanie przebudowany i zostanie przystosowany tak, aby możliwa była w nim produkcja aut elektrycznych opartych o platformę MEB. Część istniejących już pomieszczeń fabryki zostanie zmodernizowana, a dodatkowo powstaną obok nich całkowicie nowe hale. W starych budynkach kompleksu kontynuowana ma być produkcja Volkswagena Passata w różnych wersjach oraz Volkswagena Arteona, a dodatkowo na liniach produkcyjnych pojawić ma się nowy Shooting Brake marki.

Volkswagen Arteon

Spodziewać się możemy, że tym tajemniczym Shooting Brake jest właśnie nowa odmiana Arteona. Przemawiają za tym nie tylko liczne pogłoski ale również to, że na linie montażową przystosowaną do Arteona w aktualnej formie, stosunkowo łatwo wprowadzić będzie powiększony odpowiednik auta.

Oprócz nowego typu nadwozia samochód otrzymać ma również nową, wysoce wydajną jednostkę napędową. Mowa tutaj konkretniej o 3-litrowym silniku VR6 o mocy 410 KM. Informacja o tym wyciekła już pod koniec 2017 roku i jak dotąd taki układ napędowy nie znalazł się w ofercie maszyny. Być może wraz z debiutem Shooting Brake, Volkswagen zdecyduje się również udostępnić w ofercie ten silnik.

źródło: Motor1

TEST: BMW 430i Coupe G22 - jednak zbyt duże, czy zbyt małe?

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz