BMW M nie przewiduje stworzenia żadnego kombi

Bardziej praktyczne wersje BMW M nie osiągnęłyby sukcesu, ponieważ klienci wolą SUV-y.

Bardziej praktyczne wersje BMW M nie osiągnęłyby sukcesu, ponieważ klienci wolą SUV-y.

BMW M to rasowe maszyny sportowe przeznaczone dla fanów dużej dawki emocji oraz przyjemności płynącej z jazdy. Są jednak osoby, które patrzą na motoryzację właśnie w taki sposób, jednak potrzebują również, aby ich auto było praktyczne i ładowne. Auto z serii M w nadwoziu kombi wydawałoby się dla nich świetnym rozwiązaniem. Niestety niemiecka marka nie zamierza umieścić takiego samochodu w swojej ofercie.

Powiedział o tym sam Markus Flasch – szef sportowego oddziału BMW w wywiadzie z Car Magazine.

Samochody w nadwoziu Touring nie są częścią naszego planu rozwojowego. Gdybym porozmawiał z klientami w Niemczech, Szwajcarii czy Austrii, z pewnością znalazłbym odpowiednie grono klientów. Jesteśmy jednak firmą globalną i musimy aktualnie rozwiązywać tak wiele problemów z jednostkami napędowymi, że nie zajmujemy się projektowaniem żadnych wersji Touring. Dziurę po nich w naszej ofercie wypełniają SUV-y.

Markus Flasch – szef sportowego oddziału BMW

Mówiąc prościej – BMW wie, że znalazłoby grono osób zainteresowanych kupnem takiego auta, jednak jest to dalej za mała ilość osób, aby zaprojektowanie kombi spod znaku M było opłacalne. Marka wierzy, że o wiele większy sens ma tworzenie SUV-ów, które są aktualnie bardzo modne i chętnie przyjmowane przez rynek. Potwierdza to słowa szefa BMW M, który w czerwcu tego roku stwierdził, że BMW X3 M będzie najchętniej kupowanym samochodem jego firmy.

Nowe BMW Serii 3 Touring

źródło: CAR magazine, Motor1

TEST: BMW 430i Coupe G22 - jednak zbyt duże, czy zbyt małe?

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz