Aston Martin DBX najważniejszym samochodem w historii marki?

Aston Martin liczy, że model DBX stanie się dla nich tym, czym Urus dla Lamborghini.

Aston Martin liczy, że model DBX stanie się dla nich tym, czym Urus dla Lamborghini.

Premiera pierwszego SUV-a w historii Astona Martina będzie miała miejsce jeszcze w tym roku. Jak dotąd przez cały cykl swojego istnienia brytyjska marka produkowała jedynie sportowe bądź luksusowe maszyny zamykane w niskim 2 bądź 4 drzwiowym nadwoziu. Z tego powodu stworzenie całkowicie pierwszego SUV-a jest z pewnością dużym wyzwaniem.

Oprócz problemów natury technicznej na firmie ciąży również zaufanie elitarnego grona klientów. Sytuacji nie poprawia również fakt, że prezes marki – Andy Palmer powiedział niedawno, że DBX stać się może najważniejszym pojazdem w historii firmy.

Słowa te odnoszą się do aktualnej finansowej sytuacji Astona Martina. Akcje marki regularnie tracą na wartości od 5 lat, a dodatkowo w lipcu tego roku miało miejsce załamanie kursu, który spadł w przeciągu miesiąca o 50%. Stało się tak, ponieważ bieżący rok przynieść miał ze sobą spadek sprzedaży samochodów firmy i chociaż rzeczywiście tak się nie stało, a zainteresowanie brytyjskimi luksusowymi autami wzrosło o 26 procent w stosunku do roku poprzedniego, to kurs akcji marki dalej znajduje się w trendzie spadkowym.

Aston Martin widzi w modelu DBX nadzieję, na wyraźną poprawę sytuacji finansowej. Z założenia auto stać ma się dla nich tym, czym Urus dla Lamborghini. Przypomnijmy, że maszyna ta odniosła tak ogromny sukces, że sprzedaż włoskiej firmy skoczyła w 2018 roku o 51% względem roku poprzedniego. W największej części jest to właśnie zasługa wprowadzenia do oferty „super-SUV-a”. Czy Aston Martin DBX podzieli równie pozytywny los?

Aston Martin DBX przyłapany w produkcyjnym nadwoziu

źródło: Motor1, The Detroit Bureau

TEST: BMW 430i Coupe G22 - jednak zbyt duże, czy zbyt małe?

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz