Robert Kubica opuszcza szeregi Williamsa

Robert Kubica oficjalnie ogłosił, że opuści zespół Williamsa po obecnym sezonie Formuły 1.

Robert Kubica oficjalnie ogłosił, że opuści zespół Williamsa po obecnym sezonie Formuły 1.

Koniec wszelkich spekulacji. Podczas konferencji prasowej przed startującym właśnie Grand Prix Singapuru, Robert Kubica oficjalnie potwierdził, że wraz z zakończeniem aktualnego sezonu odchodzi on z zespołu Williams.

Chciałbym podziękować całemu zespołowi za dwa ostatnie lata i za umożliwienie mi powrotu do stawki Formuły 1. Miło spędziłem czas w ROKiT Williams Racing, zarówno jako kierowca rezerwowy, jak i wyścigowy w bieżącym sezonie. Jednak uważam, że nadszedł czas bym otworzył kolejny rozdział mojej kariery.

Robert Kubica

Robert dołączył do zespołu w 2018 roku jako kierowca kierowca rezerwowy. W kolejnym sezonie awansował on do roli podstawowego kierowcy wyścigowego.

Sezon 2019 nie jest udany dla Kubicy i całego Williamsa. Ich bolidy nie radzą sobie za dobrze i wciąż zajmują miejsca w końcu stawki. Dodatkowo Kubica regularnie przegrywa z kolegą z zespołu George’em Russellem, jednak to na koncie Polaka znajduje się jedyny punkt Williamsa.

Decyzję Roberta Kubicę skomentowała Claire Williams pełniąca obowiązki szefa zespołu.

Chciałabym podziękować Robertowi za jego ciężką pracę i respektuję jego decyzję o opuszczeniu zespołu po sezonie 2019. Był on ważna częścią zespołu, zarówno jako kierowca rozwojowy i rezerwowy oraz wyścigowy. Dziękujemy mu za wysiłek w tych trudnych sezonach i życzymy powodzenia w przyszłych przedsięwzięciach.

Claire Williams

TEST: BMW 430i Coupe G22 - jednak zbyt duże, czy zbyt małe?

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz