Moto Filmy

Tesla Model S popsuł się na Nurburgring. Został wyprzedzony przez Porsche Taycan

Specyficzna sytuacja na niemieckim torze.

Specyficzna sytuacja na niemieckim torze.

Po tym jak Porsche ogłosiło pobicie rekordu toru Nurburgring dla samochodów elektrycznych przez fabryczny egzemplarz Taycan Turbo S, Tesla natychmiast zabrała się za jego pobicie. Wokół niemieckiego toru w ostatnich dniach wielokrotnie spotkano prototypowe egzemplarze wzmocnionej i odchudzonej Tesli Model S, a nieoficjalnie mówi się, że podczas nieoficjalnych prób amerykanie okazali się być o 20 sekund szybsi.

Niemniej jednak, oficjalne bicie rekordu wciąż przed nami, a prototypy przechodzą kolejne testy podczas specjalnych przejazdów na torze dla producentów tzw. Industry Pool. Podczas testów jeden z prototypów zepsuł się, a na tor wyjechał wóz strażacki i laweta. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, jednak przejeżdżający Porsche Taycan Turbo S spowodował mały zwrot akcji z nutką ironii.

Mówi się, że bicie rekordu ma się odbyć w dniu dzisiejszym. Do pobicia 7 minut 42 sekundy, aby uzyskać rekord przejazdu przez produkcyjny samochód elektryczny. Najszybszym samochodem elektrycznym jest Volkswagen ID.R, który przejechał tor w czasie 6 minut 5 sekund i 336 tysięcznych. Jego średnia prędkość przejazdu wyniosła aż 206,96 km/h (128,59 mph).

Tesla Model S popsuł się na Nurburgring. Został wyprzedzony przez Porsche Taycan

otwórz video

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

2 thoughts on “Tesla Model S popsuł się na Nurburgring. Został wyprzedzony przez Porsche Taycan

 • 22 września 2019 at 14:50
  Permalink

  Szkoda że się popsuła bo według mnie Tesla jest lepsza od tego Porsche

  Reply
 • 22 września 2019 at 19:18
  Permalink

  Ale to Trefla po tuningu a nie serja więc Porsche wygrywa.

  Reply

Dodaj komentarz