Moto Filmy

Koenigsegg ustanowił nowy rekord przejazdu 0-400-0 km/h za kierownicą Regery

Tak, poprzedni rekord również należał do Koenigsegga.

Tak, poprzedni rekord również należał do Koenigsegga.

Wyścig o najszybszy czas przejazdu 0-400-0 km/h, czyli sprintu do 400 km/h (249 mph), a następnie gwałtownego hamowania, rozpoczął się dwa lata temu. Bugatti we wrześniu 2017 roku ogłosiło, że produkcyjny egzemplarz Chirona osiągnął wynik 41,96 sekundy.

Francuska marka należąca do Volkswagena nie nacieszyła się długo swoim rekordem. Koenigsegg zaledwie kilka tygodni później poważnie przebił ten wynik i skrócił go do 36,44 s z wykorzystaniem Agery RS. Jakby tego było mało, miesiąc później, w listopadzie 2017 roku, z wykorzystaniem tego samego samochodu w innej lokacji udało się uzyskać wynik 33,29 s.

Teraz, Koenigsegg nie czekając na utratę ustawionego rekordu na rzecz jakiegokolwiek konkurencyjnego pojazdu, postanowił wykonać próbę z wykorzystaniem swojego hybrydowego modelu – 1600-konnej Regery.

Oficjalny pomiar odbył się w ubiegły poniedziałek na lotnisku Råda w Szwecji. Fabryczny kierowca producenta, Sonny Persson, osiągnął niemożliwego i za kierownicą fabrycznej Regery osiągnął oszałamiający wynik 31,49 sekundy. Relacja z wydarzenia dostępna jest na dole artykułu.

Bugatti Chiron i rekord prędkości maksymalnej

Na początku września Bugatti z wykorzystaniem prototypowego egzemplarza Chirona Super Sport 300+ osiągnęło prędkość maksymalną 490 km/h (304 mph). Jako pierwsza firma pokonała barierę 300 mil na godzinę i zbliżyła się do 500 km/h. Nie jest to jednak oficjalny rekord prędkości, gdyż auto było niehomologowanym prototypem. Kilka dni później zaprezentowano produkcyjną wersję, którą wkrótce Bugatti będzie chciało uzyskać oficjalny rekord prędkości.

Koenigsegg, do którego należy aktualny rekord prędkości (Agera RS, 446 km/h), zapowiedział, że planuje dalszą walkę o tytuł najszybszego produkcyjnego samochodu. Christian von Koenigsegg pogratulował Bugatti osiągnięcia 304 mph i powiedział wprost, że Jesko będzie wstanie rozpędzić się do ponad 300 mil na godzinę.

W kwestii rekordu prędkości, zachęcamy do obejrzenia poniższego nagrania do końca.

Koenigsegg ustanowił nowy rekord przejazdu 0-400-0 km/h za kierownicą Regery

2018 Koenigsegg Regera

previous arrow
next arrow
Slider

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz